merttonyukuk

  • 57
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

17 eylül 2017 izmir'de bulunan golden

terk edilmiş, sokakta yaşayamaz türde, sağ ayağında çarpma sonucu çok yeni bir zedelenmesi olan golden cinsi bir dişi köpek.

sahiplendirilme konusu hakkında bilgi verdiğim entry: (bkz: #70882068)

golden kızımız sahiplendirilmiştir. ilgili entry: (bkz: #70942425)

https://www.instagram.com/…olden_kopek_izmir/?hl=tr

sabah yürüyüşü sırasında karşılaştım. peşime takıldı. benimle 1 saat yürüdü. ev köpeğini bilmem. bilen birinden yardım aldım. golden cinsi olduğunu, yeni anne olduğunu söyledi. yemek, su getirdi. yedi, içti. hayli aç kalmış. yemekten sonra teşekkür etti ve sonra belki yavrularını bulur diyerek peşime takıldığı mahalleye geri götürüp bıraktık. peşimizden gelmeyince döndük.

öğlen 1-2 gibi bıraktığımız yere döndüm. bakındım yarım saat. sonra eve dönerken karşıma çıktı. uzakta bir insanın peşindeydi. anladım ki tutunacak bir dal arıyordu. sokaklar ona göre değildi. tekrar beni görünce memnun oldu. ben de öyle ama iki sorun vardı. sorunlardan biri belediyenin pazar olması sebebiyle yardıma kapalı olması. diğeri ona geçici yuva bulamamamdı. bir evim yok. şahsımla ilgili bu kadar bilgi yeter. bu sorunlara rağmen onu bırakıp gidemezdim. hayvanlarla iyi geçinen bir terzi teyzenin yardımına başvurdum. elinden bir şey gelmedi. üç hayvansever ile karşılaştım ki bunlar evlerinde köpek sahibi fertlerdi. ancak onların da yardımı olmadı. sokakta görenler "ay ne tatlı" diye sevdi ama yardım etmediler. köpekler ile hissen iyi anlaşırım. bu golden cinsi köpeğin tutunacak bir dala ihtiyacı vardı. stres ve hararet içindeydi. köpeğin peşine takıldım. haberlerde görmüştüm. belki beni yavrularına götürür hülyasına daldım. takibe koyuldum. bu hülya içinde beni ana caddeye çıkardı. bir anda canavar gibi akan, trafik kurallarının esnek olduğu bir yere ulaştık. bir motor beni geri itti. köpek o anda dur kızım diye bağırmama karşı heyecan mı stres mi arabalara duyarlı olmamak mı bir anda caddeye atladı. kıyamet yeri sanki. bir arabayla bağırarak durdurdum. diğer taraftan biri çarptı. sağ ayağında zedelenme oldu. o hengamede çarpan şerefsizi düşünemedim. köpek can acısıyla ağlayınca sarıldım ve neyi var diye baktım. adam o trafikte kaçtı gitti. köpeğin ayağında kırık yok. yürürken hafif toparlıyor. en nihayetinde yine kimse o anlarda yardım etmedi. köpeği bırakamazdım. köpek benimle sakinleşti.

sonra ne olursa olsun bırakmayacağım. sabaha kadar yanındayım dedim ve şu an dinleniyor. gizli, kuytu bir yere çekildik. biraz önce uyudu. ama hala hızlı nefes alıp veriyor. sabah tedavisi, kısırlaştırılması ve diğer tetkikleri için belediyeyi arayacağım ve gelip almalarını bekleyeceğim. takibini asla bırakmayacağım. tedavisi ve sahiplendirilmesi noktasında gerekirse yardımınıza başvuracağım. lütfen yardım etmek isteyenler takipte kalsın.

devamını okuyayım »