metacarpi

  • bıçkın (484)
  • 605
  • 0
  • 0
  • 0
  • 9 ay önce

chp yüzünden akp'nin oy kaybetmemesi

oy kaybeden tiranların, politika bakanlıklarına ayırdığı bütçeyi arttırma eğilimi ile açıklanabilir. aynı zamanda aktroll tespiti olduğuna da eminim.

ne başörtüsü mevzusu ne ayasofya açıklaması ne tank palet fabrikası mevzusu ne de vergi mevzusu skandal falan değildi. anlamak isteyen hepsini anlar.

pandeminin ortasında, ekonomi tepe taklak giderken ayasofyaya açılış yapmak tüm dünyayı karşına almak skandal değil de nedir? ne yazacaktı sözcü? mağduriyet hikayesi yazmayın boşuna herkes olanın farkında. ayasofyanın tam da bu şekilde bir skandalla cami yapıldığını herkes biliyor. muhalefet ses etsin de oy alalım diye açtılar biz de yedik.

umarım daha mantıklı ve daha sık şekilde tekrarlanır ve iktidarın köpeği olan medya elemanlarının olayı yanlış yansıtmasına izin verilmez.

bunları skandal sananlar
1) mevzudan haberleri yok söyleneni açıp araştırmamışlar. tarafsız incelememişler
2) aktroller
3) geçmişten haberi yoktur. bu konular 10-20 yıl önce tabu falan değildi. madem ayasofya kırmızı çizginiz rte açmayacağız diyince neden akp oy kaybetmedi?

sosyal hayatta inançsız olan en az %10luk bir kitle var. ilk hassasiyeti inanç olmayan da en azından %20 vardır. kalanında çoğunluğunun sade ılımlı müslüman olduğunu varsayıyorum. bu durumda gidip de 3-5 radikal islamcı, tarikat, şeyhin hayat tarzının kendinize dayatılmasına ses etmezseniz. yobazlar insanlara ölüm fermanı verip milletin karısını cariye alma planı yaparken de izlerseniz. neyi tartışıp neyi tartışmayacağımıza bunların karar vermesine izin verirseniz. alkol, yılbaşı, milli bayram yasaklanırken sesinizi çıkarmazsanız daha uzun yıllar tarikat müridi gibi yaşarsınız.

devamını okuyayım »