meursault samsa

  • 3398
  • 69
  • 20
  • 4
  • dün

hatunların efendi adam yerine piç tercihi

biz erkekler hep evden dışarı çıkmayan, sakin kızlara ilgi duyduğumuzdan olsa gerek kızların bu tercihine bir türlü anlam veremeyiz değil mi gençler? bizim için çekici kız demek evden çıkmayan, bar nedir bilmeyen kızdır çünkü. yoksa biz iyi dans eden, rahat, seksi giyinen kızlara ilgi duymayız, hep efendi kız isteriz.

nasıl ki bir erkek -dinsel, ailevi, toplumsal baskılardan dolayı bazen itiraf edemese de- en seksi, en ateşli kızla birlikte olmak istiyorsa, kız da en yakışıklı, en çekici erkekle birlikte olmak ister. böyle olan kızlar/erkekler de zaten yeteri kadar ilgiye sahip olduklarından ve seçme hakkı kendilerinde olduğundan dolayı daha umursamaz olurlar doğal olarak. çünkü böyle erkeklerin/kızların istedikleri kızla/erkekle birlikte olabilmeleri için çaba sarf etmelerine, onlara olan aşklarını ispat etmelerine gerek yoktur. onların fiziksel özellikleri ya da popülariteleri zaten yeterlidir karşı cinsten beğendikleri kişilerle iletişim kurmalarına.
şimdi popüler ve bence zavallı yazarlar gibi bana ama sevgi emektir, gerçek aşk her güçlüğü yener vs. zırvasıyla gelmeyin zira ben aşka filan inanmayan biriyimdir zaten. hayatta her zaman yalnızsındır ve hayattaki her ilişki çıkar üzerine kuruludur. bundan illa maddi çıkarı anlamayın ama. karşılıksız sevgi diye bir şey yoktur. sevgi denen şey bir karşılık sonucu oluşur. kız çok güzeldir ve bu güzellik karşısında seversin onu. onun güzelliğine karşılık verebileceğin tek şey sevgin olduğunda ise işte böyle ağlarsın neden beni tercih etmiyor da onu tercih ediyor diye. arkadaşım bu kızın aradığı sevgi olsa eğer o güzellikle pek çok erkekte bulurdu zaten o sevgiyi. demek ki başka şey arıyor; yakışıklılık arıyor, para arıyor, eğlence arıyor, popülarite arıyor, zeka arıyor. belki bunlardan sadece birini arıyor belki de hepsini. bunlara sahip olan erkek de bu özellikleri sayesinde pek çok kızla takılabildiğinden sen ona piç diyorsun sonuç olarak.

şöyle bir tavsiyem olabilir; evet kızlar bu dünyanın biz erkeklere sunduğu en güzel armağandır bence. güzel, seksi, akıllı bir kızla zaman geçirmek dünyanın en güzel eylemlerinden biridir benim için de. ama siz bir kızla vakit geçirmeyi dünyanın en önemli eylemi yaparsanız yaşamın hakkını hiçbir zaman veremezsiniz. hayata bir kez geliyorsun. yaşadığın her saniyenin, aldığın her nefesin hakkını vermen gerekir. bu dünyada en büyük özeni kendine göstermen gerekir, en çok kendini sevmen gerekir. o kız niye bununla diye sorgulamak yerine ben yalnızken niye bu kadar dert ediyorum bunu diye sorgula. kendinle olmak seni bu kadar geriyor, bu kadar sıkıyorsa bir kız neden gelip seninle birlikte olsun ki. abartmayın bu kız erkek ilişkilerini. kendinizi sevin, kendinize özen gösterin ve kendinizi sürekli daha iyi olmaya zorlayın her anlamda. en iyi yemekleri yemeyi deneyin, en iyi kitapları okumayı, en iyi cümleleri kurmayı, en iyi filmleri izlemeyi... başkaları için değil kendiniz için yaşayın. o kız benimle olursa mutlu olacağım demek yerine kendi karakterinizi öyle bir hale getirin ki en çok kendinizleyken mutlu olun. sonrasında zaten yanınızda bu mutluluktan pay almak isteyen birileri olacaktır göreceksiniz. çünkü o kadar mutsuzlar ki insanlar, birbirlerine mutlu olduklarını göstermek için kıçlarını yırtıyorlar...

devamını okuyayım »