mikatokushi

  • 430
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

ne olur girme artık gecelerime

susamış uyanıyorum, kahrediyorum kendimi her sabah yeni baştan. her gece ilk satırından keşfettiğim terkedişlerinin izleri, tenimin her noktasına öyle işlemiş ki, her gece ama her gece üzerinden geçişlerin bu izlerin, vazgecilemeyecek acılar sindiriyor kokuma. ben bu kokuya öylesine alışmışım ki, artık hissetmiyorum. çünkü insanın en çabuk alıştığı şey kokudur. ayrılığın kokusu sinmiş, bana ve yatağıma. çıkmıyor.

selama duruyorum sabitlenmiş tüm rüyalarıma, her sabah gördüğüm değişmeyen rüyaları anarak yüzümü yıkıyorum yalnızlığımla. artık bıkmaktan bile vazgeçmişim, nasıl bir algının kurbanıyım ki vazgeçemiyorum bu oyunlardan. her sabah aynı dolambaçlardan geçip aynı labirentler içinde kaybolmak uzun zamandır yaptığım tek düşsel yolculuk. ne olur sanki gelme! gelme artık ne olur gecelerime desem, dinleyecek mi aklım beni. dinlemeyecek, vazgeçtim bu yüzden. ve artık alıştım ben zaman kavramını yitirmiş terkedilişlere.

tatlı tuzlu değil artık zamanlarım. tam anlamıyla ekşi, ekşi zamanları yaşıyorum. ne bir tat ne bir huzur ne bir zevk alıyorum, tamamen yüzümü buruşturuyor hayat. ve ben hissiyatsızlığın ortasında çığlık çığlığa tek başıma bırakılıyorum bu oyunda. tam ortasında, ne acı ne sevinç ne hüzün ne mutluluk hiç birşey yok zihnimde. hissedemiyorum. yapışmış maskelerimle insanlar arasında sahteleşiyorum, onlar gibi gözüküyorum. sahte oluyorum. en ekşi zamanlarımı insanlara mutlu gösteriyorum böylelikle.

kayboluyorum canımı yakan bir melodide, simsiyah oluyorum. ve nefret ettiğim griye dönüşüyorum yavaş yavaş. sarıp sarmalıyor beni hayatın tüm griliği. ciğerlerime doluyor tüm rengi yavaş yavaş. hayal kurmayı söküyorum zihnimden ve nefret ediyorum hızlı hızlı insanlardan. her türlüsünden, her çeşitinden nefrete ulaşıyor kederim. yetmiyor, yetmedi çabalamalarım, iyi olamadım hiç. hiç yolunda gitmedi hayat. doğuştan verilmişti belli ki sus payım. lal oluyorum artık. geçiyorum kendimden.

sen de gelirsen gel gecelerime umrum değil, geçtim artık kendimden. verebildiğin kadar acı ver, hissetmiyorum nasılsa.

yokluğun bile terketti. ben halen seninle uyuyorum.

devamını okuyayım »
12.04.2009 21:42