mikatokushi

  • 423
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

geniş aile

televizyonu hayatından çıkartalı yaklaşık olarak 3 sene geçmiş olan birisi olarak söylüyorum ki, bu dizi beni ekranbaşından uzaklaştıran dizilere nazire yaparcasına beni ekran başına çağırıyor. diyeceksiniz ki ha televizyon izlemiyorsun nerden haberin var bu diziden. iyi işler, muhakkak ki sesini duyurur, bunu illaki bir şekilde hayatın her noktasında gözlemleyebilirsiniz. ayrıca yazan kadrosundaki insanlardan birini tanıdığım için de takip ediyorum. ve tanıdığım insanın hatrı için izlemiyorum bu diziyi, severek, beğenerek ve bir eğlence yapımından beklenecek şekilde eğlenerek izliyorum. gülüyorum, stres atıyorum.

ama bazı insanlar çıkıyor ki işte, sırf bok atayım mantalitesiyle, fütursuzca eleştiriler yazabiliyorlar. kulvar ayrımı nedir bilmeden, akıllarında çözümlemesini yapmadan ellerine verilmiş olan 'yazma' olanağını kullanıp, hayatımızdan vakit çalmayı bir görev ediniyorlar adeta.

bir mahalle dizisinden beklenebilecek samimiyeti verebiliyor bu dizi. çünkü yazan insanlar oralardan geliyor. hani bazılarına yapmacık gelebilir ama meyve veren ağaç taşlanır misali, çekememezlik diyebiliriz buna. zorla kimseyi o ekranın başına oturtup, kardeşim bu diziyi izleyeceksin demiyorlar. beğenmiyorsan, kendine yediremiyorsan kumanda senin elinde, değiştirirsin kanalı. bu kadar basit.

bu işi yapan insanlar, sözlük yazarlarının diline meze olabilecek kişiler değiller, yaptıkları işi kendi dünyalarından esinlenerek yazıyorlar ve bunu hissettirebiliyorlar. harf israfı yapmayın bence. çekemiyorsanız, kanalı değiştirin.

edit: tanıdığım kişinin burada yazar olduğumdan haberi bile yok. eklemek istedim.

devamını okuyayım »
18.08.2009 01:12