mikatokushi

  • 428
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

bu akşam seni çok özledim

sırf bu akşama yüklenilmiş değil özlemişliğim. bu akşam sıradan bir akşam yoksa, bir farkı yok dünden. ben farklıyım sadece. ben susamıyorum bu akşam dün akşama göre, kendime hakim olamıyorum. yoksa herşey aynı. sen yine hayalsin, yoksun, arkandan sessiz haykırışlarımı yine duymuyorsun, göz yaşlarımın tadı yine aynı, içmeden sarhoşluğum vs. her şey aynı. dediğim gibi, bu akşam, ben farklıyım. kendime söz geçiremiyorum.

bastıramıyorum yükselen sensizlik hissiyatımı, hayalinle konuşmam yetmiyor bu akşam. kandıramıyor hayalin beni, gülümsetmeye yetmiyor. farketmişim sanki yalnızlığımı aydınlanmış, uyanmış sanki bünyem. dokunmak istediğimde olmadığını anlamışım, konuştuğumda cevap vermediğini farketmişim bu akşam. bu akşam seni çok özledim dediğimde, yanımda olmana rağmen, cevap vermeyişini yaşadığım için, ağlamışım. bu akşam herşey aynı halbuki, ben farklıyım. hayalin her zaman olduğu gibi var, ama ben kandırmak istememişim kendimi.

bu akşam seni çok özledim ben. yemin ettim, kimseye söylemedim. sadece sana söyledim. seni çok özledim.

sen severdin ya, o elbisemi giydim yanımda oluyorsun diye, mutlu görürüm diye seni. gülüşlerinden hayat bulan bir insanım, onları hayal etmeden uyuyamıyorum, biliyorsun. gülüşlerini saklamadığın bir akşam olur diye, bu gün biraz fazla özledim seni. dışarıdayken, her şeyi iki kişilik aldım, iki kişilik yaptım hesabımı. akşam iki kişilik hazırladım yemek masamı, iki tabak, iki kadeh, iki çatal kaşık koydum masaya. sen geleceksin şenlendirecekisin, hayat vereceksin diye. iki kişilik bir hayat planladım hatta eve dönerken. iki kişilikti, aldığım yüzükler. biri bana, biri sana..

ama varmışsın gibi yapamadım bu akşam. hayalini öpemedim, sarılıp koklayamadım, içime çekemedim. çok özledim seni çünkü, şizofren oyunumu sürdüremedim daha fazla. eksikliğini bir bağımlının damarlarında eksikliğini hissettiği eroin gibi hissetim ben bu akşam. dayanamadım işte, krizine girdim. yine tattım göz yaşlarımın tadını. hıçkırıklarım aynıydı, oturup, çöküp kaldığım köşe aynıydı. ben aynı değildim dedim ya işte, tüm hayal aynıydı. bu kez ben yoktum hayalde sen fazlasıyla vardın belki.

canımın yanışı farklıydı bu akşam, kalp sancım bir başkaydı, umutsuzluğum, hayal kırıklıklıklarım, nefes alış verişlerim bile bambaşkaydı. ben başkaydım bu akşam. diğer her şey aynıydı. kıvırcık saçların, güzel gözlerin, hayat veren gülüşün, aklım oluşun, her şey her şey aynıydı. özleyişim farklıydı. sancılarım farklıydı. ölümüm bambaşkaydı bu gece.

bu akşam seni çok özledim. yemin ediyorum, titretti yokluğun. krizlerim hiç bu denli olmamıştı. kendimi, hiç bu kadar korkutamamıştım.

yarını hazırlamalıyım, iki kişilik olacak yine herşey. bari yarın ol olur mu yanımda?

olmaz değil mi?..

olmaz..

devamını okuyayım »
23.02.2009 21:30