mimarbasi

  • 448
  • 4
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

serkan inci

milyonlarca kez denmiştir, bir kez de ben diyeyim.

önemli biri değilsin serkan. fikirleri ciddiye alınan biri değilsin. ilk meşhur olduğun, daha doğrusu inci sözlüğün ilk kurulduğu zamanlarda okan bayülgen'in programlarında iki lafından biri "niye hep ekşisözlük?"tü. o zamanlardan kompleksli, ergen, kıskanç, kendine güveni olmayan bir birey olduğuna karar vermiştim. yanılmadığımı her geçen gün bir kez daha farkediyorum. yine aynı şekilde, kendine güvensiz herkes gibi birazcık pohpohlama ile çok önemli biri olduğunu zannediyorsun. bir gün ne kadar zavallı biri olduğunu anlayacaksın ve güvenin geri dönülmez şekilde kırılacak. iyi ki öyle olacak.

çünkü sen, binlerce kişinin hayatında önemli yer etmiş, binlerce öğrencinin hayatına dokunmuş ve olumlu izler bırakmış, türkiye'nin akademik anlamda en önde gelen insanlarının cv'lerine not verebilme hakkını kendinde görüyorsun. çünkü sen kendi sivilceli, cahil halinle; türkiye'nin geleceğini ciddi anlamda olumsuz etkileyecek böyle bir kararı savunuyorsun. ve tüm bunları herkesin küfür etmekte serbest olduğu, kuralsız bir site kurduğun için kendinde hak görüyorsun.

kurduğun şey fight club topluluğu gibi (muhtemelen bildiğin tek anarşist yapı) bir muhalif topluluk değil, sadece bir bok çukuru. ve sen o çukurun içindeki bir bok böceğisin. fazlası değil.

devamını okuyayım »