mionel lessi

  • azimli
  • hırçın golcü (286)
  • 7713
  • 58
  • 14
  • 0
  • dün

giuliano terraneo

resmi sitenin açıkladığı yeni sportif direktörümüz. yalnız resmi site de bizler gibi adamın kariyerine bayağı bir yabancı. tanıtımında futbolculuk kariyerine 5 paragraf ayrılırken, sportif direktörlük kariyerine 1 paragraf ayrılmış.

--- spoiler ---

italya’da 80’li yıllara damga vuran kalecilerden biri olarak hatırlanan terraneo, 1990’da futbolu bıraktıktan hemen sonra profesyonel kariyerine başladığı monza’da sportif direktörlük görevine getirildi. 1998 yılının ağustos ayında dönemin lazio genel direktörü julio velasco, terraneo’yu kulübe sportif direktör olarak transfer etti. 2 yıl lazio’da bu görevi sürdüren terraneo, 2000 yılında ınter ile anlaştı. clarence seedorf, fabio cannavaro gibi dönemin yıldız futbolcularının ınter’e transferini gerçekleştiren isim olarak hem ınterli taraftarların hem de futbol kamuoyunun gözünde büyük takdir kazandı.

--- spoiler ---

ya arkadaş tamam 2000 yılında inter ile anlaştı da, 15 yıldır inter'de mi çalışıyor bu adam? inter'in elinden aldıysak söyleyin, ya da daha önce ayrıldıysa ne zaman ayrıldığını söyleyin. adam belki 15 yıldır gazetede köşe yazarlığı yapıyor, hiç bir bilgi elimizde yok 2000'den sonra ne yaptığı hakkında.

ayrıca seedorf ve cannavaro'yu inter'e kazandırarak futbol kamuoyunda büyük takdir görmüş. o futbol kamuoyunun amına koyayım ben. ulan seedorf'u surinam'ın köyünden bulup almadı inter'e, real madrid'den aldı, hem de o yıllar için astranomik bir rakama tam 24.5 milyon euro'ya. fabio cannavaro'yu da italya 3.liginden değil parma'dan 23 milyon euro'ya almış. seedorf ile aynı sene vieri'yi 45 milyon euro'ya, cannavaro ile aynı sene crespo'yu 36 milyon euro'ya almış mesela inter. o transferlerde dahli olmamış mı inter'e, onları başka bir direktör mü almış? neden seedorf ve cannavaro sadece?

ya adam iyidir kötüdür bilmiyorum tanımıyoruz ama bu kadar saçma sapan bir resmi site açıklaması olamaz ya.

devamını okuyayım »
29.05.2015 16:10