mise en abyme

  • 1048
  • 9
  • 2
  • 0
  • 4 gün önce

louis c.k.

her stand up şovu üst düzeyde olan ve üzerine tanımadığım komedyen.özellikle george carlin'i kendisine örnek aldığını çoğu kez belirtse de bence carlin'den çok daha komik.carlin ne kadar doğru konuşursa konuşsun şovu bir süre sonra komediden kayıp vaaz vermeye dönüşüyordu fakat louis c.k. bunun dozunu iyi tutturuyor.

ırkçılık,eşitlik,ölüm,homoseksüellik,kölelik gibi ağır konular üzerine konuşup,hem çoğu kişinin üzerine konuşmaya korktuğu konularda doğruları söyleyip hem de kimseyi incitmeden şovunu yapabilmesi çok güzel.şovlarında faggot,nigger,cunt gibi kullanıldığında nefret söylemi sayılabilecek kelimeleri o kadar yerinde ve ustaca kullanıyor ki asıl demek istediğinin küfür etmek olmadığını biliyorsunuz.

bana kalırsa her yeni çıkardığı stand up special'ında tarzı daha da yerine oturmuş oluyor.chewed up ve shameless şovlarında,belkide evlilikle ilgili sorunları olduğu veya yeni ayrılmış olduğu için,çok uzattığını düşündüğüm yerler olsa da louis ck live at the beacon theater ,hilarious ve oh my god şovlarında dozu çok daha iyi tutturduğunu düşünüyorum.

louie dizisinde gerçekten muhteşem bir iş çıkartıyor ve her yeni sezonunda önceki sezonların üzerine çıkmayı başarabiliyor.kısa film geçmişi sayesinde yönetmenlik ve editing işlerine hakim olduğundan ve fx kanalının ona tam kontrol vermesinden dolayı dizi louis c.k.'in tarzını tam olarak yansıtabiliyor.

comedians in cars getting coffee'de gördüğümüz üzere günlük hayatta da çok alçakgönüllü,teknesiyle açılmayı seven,imax geri sayımını kafası güzelken izlemenin seksten daha iyi olduğunu düşünen,göte göt diyen,çok yetenekli,iki kız babası,boşanmış bir komedyen.her yaptığı iş takip edilesi.

devamını okuyayım »