misericord

  • şamda kayısı (715)
  • 713
  • 14
  • 6
  • 0
  • 3 gün önce

pintipanda

izlediğim tüm dizilere ve serilere ara vererek 2 ay boyunca manyak gibi skyrim videolarını izleyerek bitirdiğim yayıncı. video altında da yazmıştım, o da sağolsun cevap vermiş ama burada biraz daha detaylı anlatmak istedim.

30 yaşın üstündeyim, çalışıyorum ve çalışırken millet müzik dinlerken ben de youtube dinliyorum veya çift ekran olduğu için bir ekrana videoyu koyuyorum arada bakıyorum.

skyrim'i çok seven ama çok fazla oynayamamış bir insan olarak panda'nın skyrim serisini görünce aha süper diye başladım. bir video bir tane daha derken seri bitmiyor. yapacağım diyor unutuyor, gideceğim diyor yol bulamıyor. yorumlara bakıyorum millet saydırıyor ama benim nasıl hoşuma gidiyor. niye? çünkü ben de tam olarak öyle oynuyordum.

6-7 senemi verdiğim world of warcraft'ta hardcore bir raider olmadan önce 20. levele 2 haftada falan geliyordum. (ki bir kaç saatte gelinir yani) çünkü verilen tüm görevleri tek tek okuyor, hikayeye adapte oluyordum. elywn forestta aşıkları buluşturma görevi ile o kadar uğraştım ki gece rüyamda görmüştüm. (olay da şu 5 dk yürüme mesafesinde tiplere sırayla gidip item veriyorsun) ama ben add-on kullanmayı reddettiğim için ve hikayeyi anlayacağım takıntım sebebi ile "nehir boyunda bekliyor" yazısını okuyup tüm nehir boyunu yürüyerek koca haritayı gezmiştim. o nehir levelim gereği gitmemem gereken yerlere falan da gidiyormuş öle kalka gitmiştim.

180 bölüm skyrim'i dizi gibi izlerken bu hislerle izledim/dinledim. uzaktan öldürmesi gereken kadına bakarken okunun olmadığını fark edip bıçaklamak zorunda kalıp ortalığı birbirine kattığında o kadar eğlendim ki çünkü ben de öyle yapardım.

belki yaşlı amcalar gibi çok fazla nesil muhabbeti yapıyorum ama bizim nesil için oyun, başarmak, becermek değil, mücadele etmek ve sınırları zorlayarak eğlenmekti belki ondan.

gerçekten muhteşem bir seriydi ve her bölümünde sanki eskiden izlediğim bir dizinin bölümüne bakıyor gibi hissediyorum. umarım gerçekten saçma sapan da olsa, bir yere varmasa da dağ bayır gezmeye devam eder oyunda.

devamını okuyayım »
04.12.2017 14:51