mjorate

  • 3406
  • 66
  • 14
  • 0
  • dün

aşk

bugün belimdeki rahatsızlık için fizik tedaviye başladım ve programımda havuzda da egzersiz hareketleri vardı. benim gibi ilk kez gelenlerle 5 kişilik bir grup oluşturduk ve yanımızdaki uzman ne diyorsa elden geldiğince yapmaya çalıştık. havuz egzersizleri bitince uzman bize, dilersek bir 15 dakika daha havuzda kalabileceğimizi; ama sonra kapatacaklarını, bunun sadece bugüne özel bir şey olduğunu, diğer günler yoğunluktan fırsat bulamayacağımızı söyledi ve hemen havuzun kenarındaki koca cam kapıdan çıkıp, bahçede bir sigara yaktı.

doğal olarak kimse sudan çıkmak istemedi. 20'li yaşlarda bir genç kız, 40'lı yaşlarda biz iki kadın, 50'li ve 60'lı yaşlarda ikişer kadın daha suda oradan oraya gitmeye başladık. içlerinde en iyi yüzme bilen bendim -ki aslında ben de yüzme bilmem. umarım bu, orada yaşadığımız cümbüşü gözünüzde canlandırmaya yeter.

5 dakika, 10 dakika, 15 dakika geldi geçti. ve birbirini ilk kez gören bu beşli, bu süre zarfında iki gruba ayrılıverdi hemen; 50'li yaşlardaki kadın çok konuşuyordu ve tamamen boş konuşuyordu. biz hepimiz ondan uzaklaşmıştık, yeterli deneyime sahiptik çünkü. 20'li yaşlardaki genç kız kaçamadı. birlikte yüzdüler. bu süre içinde ise kadın anlattı, anlattı, anlattı, aklı sıra şakalar yaptı, bir tek kendi sesi yankılanıyor diye şarkı söylemeye kalktı vs. vs. vs. bir ara 60'lı yaşlarda olan teyze, şakayla karışık kızı kurtaralım dedi; ama açıkçası hiçbirimizin gözü yemedi.

neyse, artık 15 dakikayı da aşınca, uzmana bakalım da çıkalım mı acaba diye sessiz sorular sorduk birbirimize. gözlerimiz tamamen cam olan duvardan görünen yeşil ve mini bahçeye kaydı ki ne görelim. uzmanımız elde telefon, ağzında gevrek bir gülümseme ve belli ki ilginç bir konuda biriyle konuştukça konuşuyor ve tüm hücreleriyle sevgilisiyle konuştuğunu bas bas bağırıyor resmen. beden dili o kadar bariz ki, neredeyse dublaj yapacağız kendisine. benimle akran olan kadına ve teyzeye gülümsedim: "aşıkmış ya bu." dedim. teyze: "kız inşaallah üzmez de, azıcık daha konuşurlar. su çok güzelmiş." dedi. diğer grupdaşımız: "aşk ne güzel değil mi?" dedi. gülümsedik. diğer grup da bizi öyle görünce durdu ve uzmana baktı. onlarla da birbirimize bakıp gülümsedik.

sonrasında ne iki grup kaldı, ne çok konuşan kaldı, ne de başka bir şey. yaklaşık 45 dakika boyunca havuzda bolca eğlenen, eğlenirken de aşk ile ilgili kendi deneyimlerini paylaşan 5 adet kadın kaldı.

işte aşk, böyle bir şeydir.
birleştirir aynı noktada farklı farklı insanları.
dünyada konuşulan kaç tane lisan olursa olsun, aşkın lisanı bir tanedir ve onu tüm canlılar bilir.
sadece bazıları, bunu bilmezliğe gelir, o kadar.

bu akşam o havuzda stresimizi ve birçok yükümüzü bıraktık. nasıl iyi geldi su, hem de nasıl iyi geldi.
ve bunların hepsi bir adet aşk sayesindeydi.

.....

bu arada, artık telefon bitip hoca geri döndüğünde istemeden de olsa havuzdan çıktık hepimiz.
ama hiçbirimiz ilk anda yürüyemedi. o ne kadar kaldıysak suda ve o nasıl bir suyun kaldırma gücüyse artık, normal yerçekimine bir süre uyum sağlayamadık.
ha, ne oldu? hiiç. biraz daha aşktan ve eski aşklardan konuştuk oturup kaldığımız yerde.

devamını okuyayım »
09.10.2014 00:08