mnemosynes

  • 456
  • 37
  • 12
  • 4
  • bugün

nevzat tarhan

ya bu trolcanlar ellerinde tuttukları konumu, serveti, ünvanı kaybetmemek için tam olarak hangi sıklıkta yıkama yağlama yalama sözü veriyorlar? hayır bilelim de, ona göre kendimizi hazırlayıp önceden 'aha geliyor' diyelim.

bu din korkusu, allah saygısı, ahiret inancı laflarını keşke gidip seküler dünyanın dünyasallaşma rüzgârına kendisini 'biraz fazla' kaptırmış ve etrafında 1000 kişi dolanmadan evinden sokağa adım atmaya korkar hale gelmiş şahsiyetlere de sarf etseniz.

o kadar iğrençsiniz ki, şehit haberi gelir, ağlayan anasına babasına ''neden üzülüyorsunuz ki, şehitlik makamından kutsal makam mı var, bu yaptığınız günah'' deme haddini gösterecek, gencecik yaşında kanseri kaç kere yenip bir kere olsun umudunu yitirmeyen neslican'ın ölümünün arkasından
'' #neslicantay kızımız çok çile çekti ama ümidini kaybetmedi,
ölümle yüzleşebilseydi #ölümbilinci ne sahip olsaydı, seküler dünyanın dünyasallaşma rüzgarına kapılmasaydı dinlerin #hayataanlamkatma ve #teselligücü nden faydalanabilseydi hastalığı düşman gibi görmezdi diye düşündüm.'' diyebilecek kadar anlamsızsınız.

kendi inandığınız 'din' kisvesinde işinize geldiğinde çok anlamlı atfettiğiniz ölümün tez vakitte dilediğiniz şekilde sizi de 'ölüm bilinci' ile yüzleştirmesi, 'teselli gücü'nüzü sırat köprüsünden geçerken kullanabilmeniz ve 'hayatta bulduğunuz o çok değerli anlam'ı inandığınız yaratıcınızla tartışabilmeniz dileğiyle...

dininiz imanınız para olmuş, bari en azından biraz oturup susayım diyecek yerde ölüyü bile rahat bırakamayacak kadar utanmazsınız. yazık ki bu 'adam'ın bir de üniversitesi, beyin hastanesi, rektör ve psikiyatr ünvanları var. yazık ki reklamın iyisi kötüsü olmaz, ve bu paylaşımından sonra bile kendisine alkış tutacak örümcek beyinli tonla destekleyicisi var.

devamını okuyayım »