mockba

  • anarşist (209)
  • 559
  • 98
  • 37
  • 0
  • evvelsi gün

hala lost'tan iyi dizi yapılamaması

herkes hd kalitesi ve çekim tekniklerinde ne kadar ileride olduğumuzu anlattıysa, senaryo ve işleyiş olarak da aynı kalitede olan dizileri paylaşsın mümkünse de biz neyi kaçırmışız görelim en azından.

her hafta merakla supernatural'i de bekliyoruz, fringe de bekledik, game of thrones da bekliyoruz. kalite için belirleyici neden bu olabilir mi lan? her bölümünde ayrı bir oha çektiğiniz dizi varsa yazın biz de izleyelim bence. diziler artık tahmin edilebilir. sadece tahminini nasıl sunacaklar diye 1 hafta bekliyorsun. lost boktan bitimiyle bile tüm tahminleri alt üst eden diziydi.

başkaydı şimdi işte. kabul edelim dediğimdir.

edit: dizi kritiğini "merak uyandıran senaryosu, tahmin edilemezliği ve
ve işleyişi" bakımından ele alıyorsak, bir tane gerizekalıya göre bunu yapmamamız gerektiğini öğrendiğim başlıktır aynı zamanda.

aşkına eşkiya'da da türk toplumundaki ataerkil yapının, kadınlar ve sosyal yaşam üstündeki aşk kavramı ve yine onun toplumda yarattığı algının ortaya çıkardığı zorunlu karar mekanizmalarını ufak bir mahalleye kroki yaparak, epik bir gerçeklik seviyesinde anlatımı yapılıyordu. bu açıdan bakınca sen siktir git onu izle. tam senlik.

bana göre yarattığı fenomene,sürükleyiciliğe ve bilinemezliğine ortak olabilmiş herhangi bir dizi yok. istediğiniz kadar zorlama çıkarımlar bulun. bi sherlock sayılabilir belki. o da yılda 3 bölüm. diziyi unutuyorsun 1 yılda.

devamını okuyayım »
24.02.2017 02:57