mondi bere

  • 108
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 yıl önce

otistik çocuk annelerine uygulanan anket

soruları hiç şaşırtmayan ankettir bu anket!
ne oldu? ne bekliyordunuz? bu insanlara gerçek anlamda yardımcı olmaya çalışacak bir araştırmanın yapılacağını, hatta bu araştırma için bu insanlardan fikir isteneceğini mi düşünmüştünüz?

anketin ne amaçla, kimler hakkında, ne tür bilgileri öğrenmek için yapıldığını anlamamak mümkün değil zaten. sorular "allah"ın etrafında dönüp duruyor. otistik çocuk sahibi ailelerin tek dertleri o kaldı çünkü. neyse...

bilmemkaçıncı kez farkettiğim ve belki bu sorulardan daha fazla dikkat çekmesi gereken durum şudur:

kadıköy'deki otistik çocuklar merkezi'nin müdür yardımcısı neden ilahiyet fakültelidir??? bu anketin hesabı sorulmadan önce bu adamdan oturduğu koltuğun hesabı sorulmalıdır. bu adamın otistik çocuklarla ilgili eğitimi, bilgisi nereden gelmektedir ki bu koltukta oturmakta, bir yandan da kafasına estiğince, her istediğinden, kişiye özel bilgiler toplamaktadır. hatta kendisine öyle bir güven duymaktadır ki kimseye danışmadan, marmara üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü'nün adını kullanmaktadır "inançölçer" anketinde.

bu ailelerin zaten kısıtlı ve de çok değerli olan vakitlerini böyle saçmasapan sorular sorarak ziyan ettiği için, onları inançlarıyla ilgili ikileme düşürebilecek, canlarını acıtacak sorular sorarak din sömürüsü yaptığı için, bir üniversitenin adını üniversiteden izinsiz kullandığı için, izinsiz anket yaptığı için ve (iyimser olalım) anketi yapabilmek için insanların isimlerini mesleklerini bilmesine gerek olmadığı halde, insanları fişlemenin çok kolay olduğu bir ankette, isim soyisim topladığı için bu adam cezalandırılmalıdır.

bu isimleri topladıktan sonra ne yapacağı konusuna ise hiç girmek istemiyorum...

peki bu adam ne olacak?
"allah" bilir...

devamını okuyayım »
17.06.2007 15:15