monur72

  • 1128
  • 14
  • 6
  • 0
  • evvelsi gün

humble bundle

___dijital oyun, yazılım, dijital kitap satılan bir site ama bu denli basite indirgemek çok büyük bir haksızlık olur. ilk çıkış mantığı birkaç oyunu toparlayıp paket halinde ucuza satmak olsa da yıllar içinde çok farklı yerlere gelmiştir. bu firmanın en büyük özelliği bir ay içinde birkaç defa oyuncuya sunduğu oyun paketleridir. o pakette sunulan oyunlar genellikle aynı temaya sahiptir. "humble telltale bundle", "humble sierra bundle" gibi. fiyat ve önem bakımından üç seviyeye ayrılır. ilk seviyede genellikle 3-4 oyun bulunur ve siz ne verirseniz verin der ama doğal olarak en az 1$ vermeniz gerekir. ben bu seviyede efsane olmuş eski oyunları, steam'de düşmesi beklenen güzel oyunları, eskinin pahalı aaa oyunlarını çok gördüm. ikinci seviyede yine son derece iyi güncel oyunları (düşük seviyedekiler ile birlikte) 4-5-6$ fiyat aralığında sunar. 3. seviyede çok iyi ve çok yeni oyunları görürsünüz ve en fazla 15$ (toplam) vererek alttaki diğer tüm oyunlarla birlikte steam anahtarlarını (zaman zaman uplay, sadece hb'den indirebilir drm-free gibi seçenekler de oluyor.) alırsınız. steam kütüphanesine eklenen bu oyunların çoğu aynı zamanda drm-free'dir. yani istendiği zaman indirilip kopya korumasız olarak oynanabilir (heyhat! bunu çok sonraları farketmiştim). bu noktada önemli olan bir mesele sizin ödediğiniz paranın bir kısmının bağış olarak charity water , child's play gibi bazı yardım kurumlarına gidiyor olmasıdır. fazladan ödenen paranın nereye gönderilmesini istediğinizi sayısız yardım kurumu arasından seçip söyleyebiliyorsunuz. ödemelerde ben sanal kart kullanıyorum. bu işlemleri çok sorunsuzdur ve en güvenilir sitelerden biridir. stripe kullanıyorlar.

____ikinci önemli özelliği humble monthly'dir. burada prensip önceden 12$ kadar ödeme yaparak oyuncunun ne çıkarsa bahtımıza deyip gelecek ayın ilk salı günü açılacak oyunları beklemesidir. hayal kırıklığına uğramazsınız zira genellikle verilen oyunlar 100-150$ arası tutuyor. geçen xcom 2verildi (bugünkü türkiye steam fiyatı 62$) yani son derece pahalı bir oyun. ayrıca humble originals diye sadece monthly'de bulunan ufak tefek ama bazıları dinamit gibi oyunları da hediye ediyorlar. ödeme planı aylık, 3 aylık, 6 aylık, 12 aylık olabiliyor. istediğiniz zaman çıkabilirsiniz. ayın 27. gibi kartınızda para çekerler. herkesi her zaman memnun edemezsiniz, bu nedenle her paket sizi tatmin etmeyebilir, önceden almış olduğunuz oyunlar çıkabilir, benim gibi single player ve hikayeyi önemseyen biriyseniz çok oyunculu oyunlar cüzdanda nahoş bir tad bırakabilir. bunun tek çözümü steam arkadaşlarına "parasız" dağıtmak ya da steamgifts'te (dilenci bot'lara karşı soru korumalı hediye olarak) vermektir. son olarak 12 aylık üye olursanız bir ay bedava veriyorlar.

____mağzaları olan humble store'da yine çok sağlam indirimler ve bundle oluşturma seçeneği altında 90% ye kadar inen paketler gördüm ama şu anda türk steamcilere pek fazla şey ifade etmiyor. zaten base fiyatlar steam'in tl. kullanması nedeniyle düşük. burada söylemem gereken ama pek bilinmeyen bir yanı hb'nin dijital kitap tarafı. burada sayısız çizgi roman ve bilgisayar yazılımı ağırlıklı kitaplar gördüm, meraklısı için bulunmaz nimet ama ne yazık ki benim için kitap başka bir anlama geliyor. bunları pdf ya da epub olarak indirebiliyorsunuz. digital editions bağlantısı ne alemde bak onu bilmiyorum. ben bu entryi girerken verdikleri bloom county isminde bir comic strip'in tüm külliyatı idi. unutmadan zaman zaman yazılım da verirler. tanesi 30-40$ aralığında satılan kazık yazılımları paket halinde 1$ a falan satarlar ki zaten çoğunun hak ettiği gerçek fiyat odur. kütüphaneleri çok sağlamdır. bazı oyunların soundtracki orada bulunur. bazı drm-free oyunlar oradan direk çekilebilir (satın alınanların en azında %35'i falan). benim en sevdiğim yanlarındandır kütüphanesi.

bir oyuncu için en yararlı, en cana yakın sitelerden biridir.

devamını okuyayım »
02.05.2017 15:16