mosmos

  • 467
  • 2
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

sebastian vettel

msc'nin "kendimi görüyorum" dediği pilottan; bugünün özgüvensiz pilotuna. bir doğru var ki; ferrari'yi ipten aldı geçen 3 yılda çok şey kattı ama bir o kadar da basit hata ile takımdan götürdü.

sf belki de tüm spor camiasının en çok baskı yiyen takımı, hatta milli takım gibi bakıyorlar işe; burada baskıyı yönetebilmek kolay değil. bu açıdan zorlanıyor.

bence ferrari'de devam etmeli, ama eskisi kadar baskın bir pilot hakları ile değil, kendini ispat edebilecek bir rol ile devam etmeli.

yoksa alonso ile olmaz o iş. max ise gelmez, f1 de bazı dengeler vardır. gelecekte rekabet adına max ferrari'ye istese de gidemez. lec orada olduğu sürece.

belki bottas ferrari'ye geçer 2. pilot olarak, vettel mercedes yapabilir. ama bunu da ham istemez.

sonuç olarak; vet için 2 tercih var. ya ferrari de rollerinde kayıp yaşayıp kendini 2. pilotluğa atacak ve baskıyı kaldırıp kendini yeniden ispat edecek. ya da 1 yıl ara verecek.
ancak şunu unutmamak gerekir. bu adam 4 şampiyonluk yaşamış. önde giderken tarihin en istikrarlı pilotlarından birisi. ne kadar motivasyon kaybı olsa da, formu düşük olsa da, gridde ki en iyi pilotlardan birisi. sadece son 1,5 sezondur baş ağrısı o kadar. bunu da ferrari de yaparsanız sonuç böyle oluyor işte.

ferrari ise ne yapmalı? ferrari gelecek sene lec üzerinden bir strateji gütmeli ve buna ağırlık vermeli. gelecek sene zarlar yeniden atılacak. bu sayede mercedes'i yenebilirler.

devamını okuyayım »