motosikletiyle uzaya cikan adam

  • 1197
  • 67
  • 20
  • 0
  • dün

bulgaristan'ın hiçbir şeyinin meşhur olmaması

rakısı ve lutenitsa'sı meşhurdur.
ha bir de daha önce yazdım ; buzluca anıtı' da meşhurdur, değilse bile olmalıdır.

yalnız bazı man kafaları anlamakta zorlanıyorum arkadaş. herif (bkz: bulgaristan'ın hiçbir şeyinin meşhur olmaması) başlığına gelip yine arsa'dan, ev'den, savaştan falan bahsetmiş.

kafadan atıp tutmaya çalışmış, yanlış bilgi vermiş. biz düzeltelim de millet doğru sanmasın.
89'da geldik. devlet bize ne ev verdi ne arsa. arsamızı da çalışıp aldık, evimizi de çalışıp yaptık. devlet yalandan kurtköy'de site yaptı ve aşırı yetersiz olduğu için onu da kura ile çekip 20 yıllık faizi karşılığı taksitlendirdi. 20 sene boyunca 1 gün bile aksatmadan ödedik, köpek gibi çalışıp ödedik. devletten 1 kuruş bedava bir şey gelmedi. hala çalışmaya ve ülkeye katma değer sağlamaya çalışıyoruz.

ayrıca biz bir ülkeye savaştan kaçıp gelmedik. 500 yıldır yaşadığımız toprakları osmanlı devleti kaybedince azınlık konumuna düştük. azınlık olduğumuz için de, hatta bu yüzden değil sırf türk olduğumuz için de bizi asimile etmeye çalıştılar. biz de kabul etmedik ve sonrasında ana vatana gelmek ''zorunda'' kaldık. burası bizim ana vatanımız. ortada savaş falan olmadı yani kimden öğrendiysen o yalanı git tekrar doğrula.

yani işin özeti; birşey hakkında bilgin yoksa fikrin de olmasın. mal mal atıp tutuyorsun sonra da ''egoları yüzünden bizlere üstten bakıyor'' diyorsun. senin gibi adama rast gelince ben üstten bakmayacağım da kim bakacak dingil ?

edit : bir tane dingil vardı, atıp tutmuştu. entry'i silip kaçmış.

devamını okuyayım »