mr spock vardi da biz mi kirk olmadik

  • azimli
  • hırçın golcü (276)
  • 1816
  • 3
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

reza zarrab itirafçı olacak iş türkiye'ye uzanacak

şöyle bir felaket tellallığı ya da uydurma bir öngörüde bulunursak;

-zarrab üzerinden öğrenilen bilgiler ile ülkede malum şahısa ya da ilgili kişilere kapalı kapılar arkasında şantajlar yapılır.

- şantaj sonrasında koltuğunu kaybetmek istemeyenler verebildikleri ölçüde taviz verirler. abd tarafı alabildiği kadar alacaklarını alır. mevcut iktidardakiler abd güdümünde hareket ederler. sapıtana kadar, kulakları donald amca tarafından çekilene kadar veya üstlerine sifon çekilene kadar devam ederler.

-ya da mevcut iktidarın artık işine yaramayacağını düşündüklerinden dolayı zarrab'tan öğrenilen bilgiler ışığında mevcut iktidarın gitmesi amacıyla uluslararası kamuyounda baskıyı giderek artırırlar, ki bu daha mantıklı bir opsiyon gibi durmakta halihazırda abd-erdoğan ilişkilerini düşününce. bu durumda, malum kişi iyice zıvanadan çıkar, ey amerika sen kimsin yaaa, diyebilir. eh bu durumda ameriga'nın da eli armut toplamaz. iyice baskıyı artırırlar ve ışıd bağlantısını daha üst perdeden seslendirirler. avrupa'da terör eylemleri arttı. hepsinin arkasında ışıd var. ışıd destekçisi türkiye imajı şimdilerde çok popüler. işte o an geldiğinde terörist ülke sınıfına girer türkiye ve ambargo başlar.

-iran gibi biz de ambargo uygulanan bir ülke olur çıkarız. tabi bu durumda türkiye türkiye olmaktan çıkar, memlüklüler gibi biz de tayyipliler devleti olmuşuzdur artık. çok komik değil mi? esasında 10 sene önce konuşanlara da ismet berkangiller böyle gülüyordu. neyse.

-ambargo sonrası halkın beli iyice kırılır. biz tabi iran olmadığımızdan, kendi enerji kaynaklarımız olmadığından bu sefer gerçekten tezek yakmak zorunda kalabiliriz ama tabi bokunu değerlendirebileceğimiz büyükbaş hayvan bulursak. ne de olsa saman ithal eden ülkeyiz.

- ambargo sonrası uzun adam o çok eleştirdiği gazyağı kuyruğunu göremeden, ekmek karnesini dahi veremeden ölür, tabi azrail listeyi kaybetmediyse. işte tam da bu anda allah belki de bu memleketin insanı için öngördüğü cezanın yeterli olmadığına karar vermiştir. bu durumda işimiz iyice boka sarar. adamın göçüp gitmediği ihtimalinde halk ayaklanır,ayaklanma çok kanlı bir şekilde bastırılır.

- asker darbe yapar.

-ülke 1980'e geri döner.

devamını okuyayım »