mrclever

  • 1063
  • 16
  • 6
  • 0
  • dün

2 eylül 2018 sakarya motosiklet kazası

ilk defa bir kaza haberine dikkat kesildim. olayın nasıl gerçekleştiği hala net değil. bir daha yaşanmaması gerekendir.

araç tali yoldan mı çıkıyordu? motorcularla yarışıyor muydu? trafik sürtüşmesi mi? grup motosikletçilerin sık sık yaptığı yolun ortasında birden durma hastalığı mı sebep oldu? sollama esnasında başka bir araç mı sıkıştırdı?

olası senaryolardan biri ise lastik gümlemesi sonucu hakimiyeti kaybeden araç sürücüsünün grubun içine damlası. sıcak havalarda, eğer lastikler de eskimeye yüz tutmuşsa gümlemesi işten bile değil. hele bir de hız varsa geçmiş olsun. kimsenin körü körüne suçlanamayacağı tek olasılık bu.

söven acizler olayı bilmeden nasıl böyle davranabiliyor aklım almıyor. doblocuymuş, çomarmış... motorcuların sebep olmadığını nereden öğrendiniz?

olayın aslı editi: çaylak yazar hepimiz aborjiniz'in kendi ağzından.
"oncelikle ; doblo ' da sofor haric bulunan herkes hayatini kaybediyor .
aracta bulunan kisiler ve arac sahibi ayni koyluler , komsular.
aracta hayatini kaybeden insanlar , komsularindan koylerine dolmus gelmediginden kendilerini terminale birakmalari icin ricada bulunuyorlar .
ve arac sahibi de birakabilecegini soyluyor.
araca binerek yola koyuluyorlar .
yol; dort seritli ve seritleri birbirinden ayriran , ayirici mevcut.
doblo karasu guzergahina kendi seritinin sol kismindan yol alirken , direksiyon hakimiyetini kaybediyor . ve ayiriciya carparak , motorcularla es zamanli olacak sekilde yolun akcakoca ' ya giden guzergaha firliyor.

o sirada akcakoca istikametine yol alan 4 motorcu arkadastan bir tanesi 30 saniye once gectigi icin olaydan habersiz bir sekilde ilerliyor,
bir sure sonra arkadan kimsenin gelmedigini goren motorcu merak ederek geri donuyor ve gordugu manzara karsisinda sok oluyor .

doblo tam karsi seride firladigi anda , karsi istikametten gelen uc motorun ikisiyle carpisiyor .
diger motor surucusu yolun en sagindan seyrettigi icin , direksiyonu sagdaki bos araziye kirarak olaydan doblo soforuyle birlikte hafif siyriklarla kurtuluyor.
doblo nun nasil karsi yola firladigiyla ilgili de , akrabasindan aldigim bilgilere gore ; doblo soforu seyir halindeyken arka koltuktan biri sesleniyor ve o da , vucudunun sol tarafindan vucudu ve kafasini es zamanli olarak arkaya dogru donerken , ayni zamanda direksiyonu da cevirerek seritleri birbirinden ayiran ayiriciya carparak karsi yola firladigini dile getiriyor .

kazadan sonra ben de olay yerindeydim ve gorunen manzara paracanlamis bedenler esliginde , malesef aci ve vahsetti."

devamını okuyayım »