mrth

  • kaotik nötral (23)
  • 614
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 ay önce

ekşi sözlük

tsi 18:00'da yaptığım hesaplamalara göre;

toplam başlık sayısı 4824 olup,hesaplarıma göre kalan sekiz saat içinde normal şartlarda 2412 enrty girilmesi gerekirken okuldan cıkan lise ve üniversite öğrencileri istanbul trafiği ve işten dönecek olanları da hesaba katarak +1000 enrty daha girilmesini şart koşmuş ve toplamda 8236 civarı bi entry girilmesini beklemekteyim.ek$i sözlük hayatında bu kadar çok başlığı enrtyi bir arada görmüş müdür merak etmekteyim.

(bkz: hesaplayan adamlar)
(bkz: kusuratli sayi vereyim de salladigim anlasilmasin)

edit:ayrıca hesaplarım tutarsa, geçen sene 2247 başlık girilen bu güne göre yaklaşık %300 bir artış söz konusu olacaktır.yazar sayısında ki yaklaşık %150 artış oranına bakarsak başlık sayısındaki bu artış onun iki katıdır.

dip not:sabırtaşı yazarlar yemeyip içmeyip başlık açmakta enrty girmektedir burdan bu anlaşılıyor, en azından benim anladığım.

edit oğlu edit:dün toplam 6488 başlık girilmiştir.yaptığım yanlış hesaplamalara göre bu sonuç gayet doğaldır.efendim eğer matematik bilgim biraz iyi olsaydı *tahminlerim de daha iyi olabilirdi.şöyle ki ben bu enrtyi girdiğimde gün içinde toplam kalan saat sayısı 6 iken, ben bunu 9 diye hesaplamış ve üç saat fazladan enrty girilecegini hesap etmişim.eğer doğru hesaplasaydım 4824'e 1608 başlık daha ekleyecek ve 6432 başlığa ulaşacaktı.yanlış yaptığım bir diğer konu ise, çaylaklıktan sabırtaşı yazar olan yazarların bunu duyması üzerine işlerine okullarına gitmediği veya gidenlerin istanbul trafiğine yakalanmamalarıdır.eğer bu şekilde bir hesap yapabilseydim efendim -56 başlık yanılma payı ile tahminde başarıya ulaşacaktım.anket yapan dev firmalar bile yüzde `: + -` iki yanılma payı bıraktıklarına göre bu sonuçta gayet normal olacaktı.bu yüzden yanlış hesapladığım bir konu ise geçen yıla oranla %300 değil, yaklaşık %280 oranında bir artış olacağıdır.yazar sayısındaki artış oranını ise yaklaşık olarak doğru hesaplamışım onunla cok ugraşmadıgımdan dolayı herhal. *

ne desem bilemedim editi:yazar sayısınındaki artış oranı %130' *dur.ayrıca doğru hesaplama yapsaydım başlık sayısının da %186 arttığını bulmuş olacaktım. *

devamını okuyayım »