muamelecicatidakikedidahamimutlu

  • 15
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

15 temmuz 2016 darbe girişimi tiyatrosu

yobaz ve cahilsiniz; eğitimsiz ve görgüsüzsünüz; hadsiz ve kaypaksınız; güç neredeyse oraya doğru kayıyorsunuz; tekken hiç, çokken canisiniz; birleştiğinizde tecavüz edip, yağmalıyor, insanların ağzındaki altın dişleri bile alıyorsunuz, erkekler sünnetli mi diye pantolonlarını indiriyorsunuz, değerli eşyalarına el koyuyor, mallarına çöküyorsunuz ve sizin gibi olmayan insanların eşleri üzerinde cinsel hak görüp buna da ganimet diyorsunuz; yakıyorsunuz, patlatıyorsunuz, vuruyor-dövüyor-sopayla dövüyor-kemerle dövüyor-demir çubukla dövüyor-copla dövüyor-beyzbol sopasıyla dövüyor-elinize ne geçerse onla dövüyorsunuz, yaktıktan sonra ölmediyse kesiyorsunuz, kestiğiniz halde ölmediyse tekmeliyorsunuz, küfür ediyorsunuz, annesine-ablasına ve kardeşine küfür ediyorsunuz, hala ölmediyse tükürüyorsunuz ve hala ölmediyse üzerine işiyorsunuz; köprüden aşağı atıyorsunuz, atarken tekbir getiriyorsunuz. sonra zikir çekiyorsunuz. hepsi bittikten sonra olayları anlatan bir mekan önünde poz verip fotoğraf çekiyorsunuz.

olaylar sona eriyor. evlad-ı fatihan, osmanlı torunları şahin model arabalarının pioneer marka teyplerinden mehter marşları ile sokaklardan geçiş yaptı, destekledikleri siyasi partinin seçim müziklerini son ses çaldı. yarın ilk iş günü ve hepimiz hiç bir şey olmamış gibi işlerimize geri döneceğiz. çünkü aybaşında kira-fatura-kredi kartı üçlüsünden izinsiz işemeye bile gidemiyoruz. hiç birşey olmamış gibi davranıp, yemek falan derken akşamı getirip eve döneceğiz ve bu döngü böyle devam edecek.

ama bu kara haftasonu tarihe not düşülecek. insanların beynindeki hatıralar silinse de fotoğraflar-tüm fotoğraflar ve o videolar silinmeyecek. ellerinizi ne kadar yıkasanız da üzerinize bulaşmış kanlar vicdanınızdan-alnınızdan-yüreğinizden-aklınızdan çıkmayacak. sadece eliniz temizlenecek.

bilemiyorum; tüm bu olanlar hakkında zamanı geldiğinde birşeyler yapabilecek miyiz ama; hiçbir zaman, hiçbir şeyi, hiçbirinizi unutmayacağız. * *

devamını okuyayım »