muayds

  • müzmin yedek (53)
  • 874
  • 10
  • 2
  • 0
  • dün

fifa 17

günün min. 4-5 saati fifa oynayarak geçirdiğim için her sürümde en ince detaylar bile gözüme çarpıyor.

şimdi nereden başlasam bilemiyorum.

öncelikle journey modu harika olacak gibi. ama yine de takımı oynama seçeneği olmamalı. tam bir hikaye yaşamalıyız. her detayı harika aktarmışlar. fazla abartıya kaçmamışlar sanırım ilerleyen senelerde çok daha harika olacak. tabi demo olduğu için 1 maç yapıyoruz. detaylara girmek istemiyorum spoiler olabilir. (fifa ve spoiler ne güzel yakıştı be)

zaten 10 -15 gündür top 50 listesi açıklanıyor ve görüyoruz ki, çoğu futbolcu iyi upgrade yemiş. özellikle madrid oldukça güçlü olmuş. hakkını vermişler sonunda.

oyuna çok daha iyi bir hakimiyet kuruluyor. şutlar genelde tam hayal ettiğiniz yere gidiyor. yerden şut çekmek için şut barı doldurup hızlıca bir kere daha şuta basmanız gerekiyor. özellikle ceza alanı içinde çok net vuruşlar yapılıyor bu sayede.

bu sırtı dayayıp top saklama özelliği zaten vardı ama artık oldukça geliştirilmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. bence güzel ama tempoyu çok düşürüyor oynarken.

corner kullanımı harika ötesi olmuş. random orta açmak yerine, topu nereye atacağınızı seçiyorsunuz. (eskiden random değildi ama çok net olmadığı için random dedim)

frikikten 3 gol attım şimdiden. genelde 10 frikikten 4-5'ini skora çevirirdim. şu an 5 tane kullandım 3'ü gol oldu. sanırım biraz daha kolaylaştırmışlar. ama aynı teknikle vuruyorum.

maç atmosferi, yüz detayları, terlemeler vs. frostbite sayesinde level atlamış.

menüler aynı ama renk seçimleri gayet olumlu.

penaltı atışını görmek için zorla berabere bitirttim maçı. üst üste penaltı kullanmak istedim. çözene kadar iki atış çöpe gitti ama çözdükten sonra çok hoşuma gitti. önceden hayali bir yuvarlağı kalenin içinde gezdirirken şimdi direk ok çıkıyor. ama öyle ayarlamalı değil. yaylı gibi, bırakınca ortaya geri dönüyor. alışınca gayet güzel.

ara paslar biraz fazla geçiyor gibi. ama tabi bilgisayara karşı oynadığım için öyle olabilir. onun yorumunu online açılınca yapmak daha mantıklı.

top fiziği gayet güzel. kalecilerin topu bazen tek elde taşıması güzel. taç atarken bir iki adım atma şansımız var çok olumlu. first touch sistemi biraz yenilenmiş daha iyi.

aklıma şimdilik gelenler bunlar. zamanla eklerim yine diğer fark ettiğim özellikleri.

özet: oyunun neredeyse her yerine bir dokunuş yapmışlar ve hepsi harika olmuş. frostbite çok işe yaramış ve yenilenen origin ile de ea biraz daha samimi görünmeye başladı gözümde.

he bu arada pc kullanıcıları düşük fps filan alıyorsa bunu yapsın. fifa 14'ten beri işliyor bu sene de şaşmadı. net 60 fps alırsınız ve su gibi akar oyun. tabi ekran kartınız tavsiye edilen ve üzeri ise.

öncelikle fifa 17 launcher menüsünden game settings'e girin. oradan no limit fps seçin.

daha sonra nvidia denetim masasından, 3d ayarların yönetilmesi sekmesine gelin.

oradan program ayarlarından fifa 17'yi bulun. düşey senkronizasyon seçeneğini açık konumuna getirin.

bu kadar.

okuyanlara teşekkürler.

iieespiortsstınıgeymm

devamını okuyayım »
15.09.2016 00:54