mugettin

  • 1059
  • 1
  • 1
  • 0
  • 5 gün önce

yurt dışında berbere gitmek

2006 yılında boston'daki dandik bir "brezilyalı kardeşler" mekanında kaş aldırmak için 30 dolar verdiğim günden beri çok zorda kalmadıkça kaçındığım eylem.
tamam, kadın gerçekten mükemmel bi iş çıkardı ama benim kaşlarım da ferhat güzel kaşı değildi ki neticesinde, bildiğin normal dişi kaşı işte. kasaya yönelirken, "bir insan sırf brazilian wax gibi bir kavramı literatüre sokmuş, kıl, tüy, yün olaylarından anlayan kutlu bir millete mensup diye bi kaç tel kaş almak için 30 dolar istememeli" dedim kendi kendime. "hatta istemiyodur, kesin törtiiin yerine törti demiştir." dedim.. ama suratında yavşak bir gülümsemeyle "yok yok törti, doğru anlamışsın." dedi kardeşlerden kasada duranı. ben bu sefer "bunlar törtiyi kesin 13 sanıyo, başka açıklaması olamaz." diyerek onüç dolar uzattım. kasadaki gülümsemeyi kesip tehditkar bir biçimde "törti dedik ya" dedi önündeki kağıda 30 yazarak. bilmediğim bi mahallenin alakasız bir noktasında anlık bir gazla girmiş olduğum kuaförde bi kaç tel kaş için dayak yeme ihtimalimi de düşünerek yüzümde salak bi ifadeyle "aaa törti oydu di mi, ben de hep öbürüyle karıştırıyorum, eheheh" gibi bişeyler geveleyerek otuz doları ödeyip içimden kendime 30 ayrı küfrederek çıktım.

geri dönüp baktığımda anlıyorum ki amerika'dan dönüş nedenlerimden biri de 5ytl'ye mükemmel kaş alan güzel türk insanıymış..

devamını okuyayım »
02.01.2009 09:24