muhabirkedi

  • 2274
  • 8
  • 3
  • 0
  • 4 gün önce

evlerden biri

yaprak dökümü'nün finale yaklaşmasmasıyla türk televizyonlarında ciddi bir dram ağırlıklı, kara bulutların eksik olmadığı, ağlak dizi eksikliği yaşanacaktır. işte bu eksikliği gidermek için yapımcılara önerimdir. buyurun evlerden biri.

karakter çeşitliliği mi istersin, hepsi ayrı telden çalan bir sürü hikaye mi istersin.

kitabın konusu evlerden birinde baba, yaşını başını almış bir memur emeklisidir. tek yaptığı kendisi gibi olan arkadaşıyla kahvede torunları yaşındaki kızlara bakıp bakıp iç geçirmektir. ki bu ahlaksızlığı okumak bile tahammül sınırlarımı zorluyor. kart horoz, pis yaşlılar.

bu babanın biri kız, ikisi erkek üç çocuğu vardır. çocukların en büyüğü olan abla, çirkindir ve çirkinliğinin farkındadır. biraz da azgınlaşmıştır. otobüslerde kendisine fordçluluk yapılmasından mutluluk duyar. o derece.

ortanca çocuk iskender, kendisinin çirkin bir adam olduğunu düşünür. bu yüzden içe kapanıktır, sinirlidir, gergindir, herkesin kendisinin arkasından dalga geçtiğini sanır.

küçük oğlan erdal, hukuk okumaktadır. neşeli, yakışıklı bir çocuktur. aile, geleceğini ona bağlamıştır. okulunu bitirecek, avukat olacak, zengin olacak, ailesine bakacak.

bu ailenin yaşadığı ev, babaya verilen ikramiye ile satın alınmıştır. çocuklar evin satılmasını isterler. ama ele geçecek para konusunda anlaşmazlık içinde olduklarından sürekli kavga halindedirler. babanın da zaten evi satmaya niyeti yoktur. komşunun kızına abayı yakmıştır kart horoz, pis yaşlı.

halbuki aynı kız, bu babanın büyük oğlu iskender'den hoşlanıyordur. iskender de bu kıza yanık ama çirkinlik kompleksi olduğundan güvensizlik içinde.

bu kızın annesi de ayrı bir alem. amiyane ve hayvansı tabirle yollu. ay ne çirkin bir ifade kullandım ama kadın bunu hakedecek kadar ahlak yoksunu.

bu kadın kimden hoşlanıyor dersiniz. hukuk okuyan erdal'dan.

oooo daha da ne karakterler var. büyük keyifle kitabı baştan sona anlatırım ama sonra okumanın anlamı kalmaz. dizi yapımcılarına rahat bir 5 sezonluk ekmek çıkar buradan.

http://birazkitap.blogspot.com/…/evlerden-biri.html

devamını okuyayım »
07.11.2010 11:45