muhabirkedi

  • 2327
  • 0
  • 0
  • 0
  • 9 ay önce

leyla ile mecnun

çok şahane bir dizi.

bu diziyi her izlediğimde benim için yapılmış gibi geliyor. sanki senaryosu benim için yazılmış, sanki oyuncular benim için oynuyor. o kadan mükemmel, o kadan harika.

izlerken etrafa tükürükler saçarak gülüyorum resmen. çünkü hiç beklemediğim anlarda espri patlatılıyor. aniden gülmek zorunda kalınca öyle çirkin şeyler oluyor. mesela

--- spoiler ---

arda, yanındaki kızları ''sorun sizde değil bende '' diye gönderiyor. buna gülmüyorum o sırada ama sonra mecnun geliyor ve arda diyor ya ''aa mecnun karakteri gelmiş.'' mecnun karakteri ne demektir yaa? işte ben buna gülüyorum.

--- spoiler ---

sonra en boktan durumlarda bile birden, sanki ortada hiç boktan bir durum yokmuş gibi günlük muhabbete sarıyorlar ya. mesela

--- spoiler ---

bunların evleri ellerinden alınıyor. erdal bakkal kendisine villa değil, site teklif edildi diye bozuluyor.

- nasıl ya? bana site dediler. size villa mı dediler.ama benim ev daha merkezi bir yerde. asıl benimki villa olmalıydı.

- benim ev iki katlı ya. o yüzdendir belki..

--- spoiler ---

ismail abi'ye hiç girmiyorum.

--- spoiler ---

- oo kamil. mahalledeki herkese sözleşme imzalatıyormuşsun. bana niye imzalatmıyorsun? ben niye imzalamıyorum.ben bu mahallenin çocuğu değil miyim? ben başka mahallenin çocuğu muyum?

- ismail. herkesin satacak bir şeyi var. senin satacak birşeyin yok ki.

- nasıl ya? senin ağzından çıkanla kulağının işittiğinin aynı şey...bütün bu denizler benim, sokaklar benim, mahalleler benim, gökyüzü benim. arabam var benim. el arabam. onu satayım.

- iyi tamam. al sözleşme. imzala hadi.

- bir dakika. okumadan imzalamam.

--- spoiler ---

erdal bakkal da iyice coşum coşum coştu. coşuaa.

--- spoiler ---

dozerlerin önüne geçip

- burayı yıkanın annesi babası ölsün. hadi bakalım yıkabiliyor musunuz şimdi. ben söyleyeceğimi söyledim, diyor. bir de böyle elleri belinde, kendinden emin dikiliyor orada

--- spoiler ---

çok eğleniyorum. çok mutlu oluyorum. çok keyif alıyorum bu diziden. ne güzel dizisin sen leyla ile mecnun. senden güzel dizi gördüm diyen yalan konuşur leyla ile mecnun.

devamını okuyayım »
21.05.2011 21:53