muhooo

  • anadolu çocuğu (339)
  • 744
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

otobüste yer vermeyen gençlik

bir iki kez benim de dahil olduğum grup oldu. zamanın ötesine göndermeden bi okuyun ama.

olayımız ilk duraktan binilen, 10 dakikada bir kalkan bir otobüste geçiyor. insanlar sıraya giriyor, otobüste oturacak yer kalmadığında ayakta gitmek istemeyenler 10 dk sonrakini bekliyor. sistem güzel yani.

bütün gün it gibi çalışıp gebermişim, bir önceki otobüste boş koltuk kalmadığı için bir sonrakini beklemişim, bindiğim otobüsün en son durağında ineceğim ki bu da nerden baksan 80-90 dakika demek. yani herşey aleyhime. tam oturmuşum koltuğa. henüz otobüs hareket etmemiş, hala ilk duraktayız yani. iki tane yaşlılığın baharında teyze, günlük eminönü mahmutpaşa gezmelerini yapmışlar, evlerine dönüyorlar belli ki. şimdiki gençlerin saygısız olduklarından, büyükleri saymadıklarından, sonumuzun kötü olduğundan dem vura vura önümdeki koltuğun hizasına kadar geldiler. önümdeki çocuğu ayıplayarak yerinden kaldırdılar. sıra bana geldi. beni kastederek kendi aralarında ama seslice gençleri çekiştirmeye devam ettiler. ayakta kalan, benim oralı olmadığımı görünce iyice homurdanmaya başladı. sonunda dayanamayıp, madem bu kadar oturmak istiyordunuz, niye bir sonraki otobüsü beklemediniz diye sordum ve bütün söylenmeler bir anda kesildi.

yani ara sıra olabiliyor böyle şeyler, suçu hep gençlerde aramamak lazım. büyükler biraz düşünceli olmalı. misal ben anneme -ki kendisi 32 yıllık profesyonel ev hanımıdır- toplu taşımayla bir yere gidecekse işe gidiş dönüş saatlerinde çıkmamasını söylerim hep.

devamını okuyayım »
11.11.2012 01:03