mukuroduyar

  • çetrefilli (392)
  • 634
  • 6
  • 3
  • 0
  • 3 gün önce

cansel buse kınalı

bu sabah her zamanki gibi tıklım tıkış metrobüse binmiş gidiyorduk ki daha ikinci durakta bir kadın ve yirmili yaşlarında kızı arka kapıdan metrobüse bindiler fakat kapı kapanınca önlerindeki adamın (tipine baksan insan sanarsın) sırt çantası o genç kızın ağzına geldi. ondan sonra (aşağı yukarı) gelişen diyalog:

-(gayet kibarca) beyefendi çantanızı önünüze alır mısınız.
-neyi nereme alıyorum ya.
-(biraz daha sert bir ses tonuyla) çantanızı önünüze alır mısınız beyefendi
-sabah sabah bela mısın kadın.
-çantanızı önünüze almanızı rica ettim nasıl konuşuyorsunuz siz böyle.
-ya bi sus çekemem seni sabah sabah bela mısın ne bağırıyorsun.

daha sonrasında annesi kızını "kızım sus tamam, boşver, bu tarafa dön" diye sakinleştirmeye çalıştı ama genç kız "çantasını önüne almasını rica ettim, benimle böyle konuşmaya hakkı yok, bir dakika anne niye beni susturmaya çalışıyorsun" diye sitem ettikçe insan kılıklı bu ruh hastası terbiyesizce konuşmasını devam ettirdi. normalde böyle durumlarda her zaman müdahale eden ben nutkum tutularak kenardan izledim ve halen hatırladıkça kendime lanet ediyorum. sevgilim ve kız kardeşiyle otururken başından geçen taciz olaylarını anlatmışlardı da yüreğim kaldırmamıştı konuşmalarının yarısında kalkmıştım.

18 yaşında bir kızkardeşim var, sevdiğim kadın var, çok yakın kız arkadaşlarımız var. 4 tane erkek kardeşiz, kızkardeşimizi pamuklara sararak büyüttük. tecavüzü, cinayeti, intiharı geçtim sadece şu sabahki olayda o genç kızın yerinde kendi kardeşimin, sevgilimin veya diğer kadın arkadaşlarımın olduğunu düşünüyorum da elim ayağım titriyor. maalesef bu ülkede hakaret görmeniz, aşağılanmanız, öldürülmeniz ve tecavüz edilmeniz için kadın olmanız yeterli. başka hiç bir sebebe gerek yok. kutsal bir meslek olarak kabul ettiğim öğretmenlik mesleğinden bir kişi de bunları yapabiliyorsa hiç kimseye güvenim kalmadı bu ülkede.

bir çift lafım da müdür yardımcısı olacak o haysiyetsize. o yaşlarda bir çift öğrenciyi elele tutuşmuş olarak görse yeri göğü oynatacak namus bekçileri, iş tecavüze gelince örtbas etmeye çalışıyorlar. sokakta öpüşen bir çifti görünce aile var lan burda diyen hasta ruhlu sapıklar (sapık tanımlaması %100 doğrudur), sokakta karısını bıçaklayan adamı görseler "orospu kim bilir ne yaptı" diyerek yüzlerini çevirirler.

devamını okuyayım »
22.02.2016 15:29