mustee

  • azimli
  • anadolu çocuğu (344)
  • 1202
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

çok güzel hareketler bunlar

bitmesi gereken program.

dün akşam yayınlanan bölümünde maalesef hiç bir espriye gülemedim. benim anlayamadığım, yılmaz erdoğan'ın her skeçten sonra, skeçleri hem kendinin beğenmesi, hem de "çok güzel hareket diyenlerrr" cümlesini sanki zorla onaylatmak ister gibi üstüne basa basa haykırması. ve seyircilerin de bu gaza gelerek çılgınca alkışlamaları.

"eşkiya" gibi bir filme gönderme yapabilmeleri için, bu godiklerin önce bir aynaya bakıp, "biz kimiz" diye sormaları lazım. "hele otur bi soluklan yeğenim" derler adama. üstelik amaçsız bomboş bir skeçle.

"tosun paşa" filmine "hesapta" gönderme yaptıkları skeç tam bir faciaydı. ne anlatmak istediklerini bile anlamadım. çünkü anlattıkları hiç bir şey yoktu. ve yılmaz erdoğan "kuzguna yavrusu şahin görünür" hesabı bu iki skeç için de "çok güzel hareket" tabirini kullandı. anladık godiklerin şevki kırılmasın istiyorsun ama senin espri anlayışın bu olmasa gerek.

oyuncuların skeç içerisinde birbirlerinin açıklarını yakalamaya çalışmaları, televizyon ekranı görüntüsü olan skeçlerde birbirlerini saçma sapan biçimde dondurmaya çalışmaları, replik unutmalarda sufle isterken sırıtarak sanki bunu bir espri unsuruymuş gibi kullanarak şirin görünmeye çalışmaları maalesef her seferinde "sadece" daha antipatik olmalarını sağlıyor. çünkü yaptığınız şeyin bir program çekimi olması, üzerinde bulunduğunuz yerin bir tiyatro sahnesi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. full dolu bir salon karşısındasınız. hocanız bunlara nasıl müsaade ediyor anlamak gerçekten imkansız. çünkü yaptığınız bu antipatik hareketler hem orda bulunan seyircilere, hem de tiyatroya saygısızlık.

sinema filmi çekin. dizi çekin. ama şu an yaptığınız işle tiyatro sahnesine tecavüz etmeyin daha fazla.

devamını okuyayım »
07.12.2009 15:39