namels

  • 59
  • 1
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

muhalif kesimin hep haklı çıkması

görülen durum.

aklıma gelenler şu şekilde:

1) zamanında fetö'ye her türlü destek verildi. "bunlar namazlı niyazlı insanlar, bizden bunlar." diye korundular kollandılar. o esnada muhalifler o zaman "hocaefendi" olan kişiye "fetoş" derlerdi. sırf bu yüzden akp'li arkadaşlar "sen ona fetöş diyemezsin, terbiyeli ol!" diye kızarlardı. fetoş ile yan yana yürümemeleri konusunda uyarıda bulunan muhalifler hapislere atıldı, cezalandırıldı. bugün baktığımızda muhaliflerin haklı çıktığını görüyoruz.

2) çözüm süreci düzenlendi. çözüm süreci esnasında ayar hayli kaçtı. apo'yu televizyonlarda övmeler, "asker eşleri soyunsun." demeler... o dönem muhalifler bunun sağlıklı olmadığını, bu sürecin pkk için fırsat doğurduğunu ve teröristlerin toparlandıklarını, daha fazla kan akıtacaklarını söylediler. nitekim çözüm sürecinin bitmesinin ardından yolların altına koyulmuş bombalar, patlayıcılar ve yapılan saldırılarla pek çok askerimiz ve vatandaşımız hayatını kaybetti. "bu çözüm süreci daha büyük zarara neden olacak." diyenler kanla beslenmekle, çözüm istememekle, teröre davetiye çıkartmakla suçlandı. gel gelelim muhalifler yine haklı çıktı.

3) eğitimde 4+4+4 getirelim, tablet dağıtalım falan filan dendi. muhalifler dedi ki "yav arkadaş bununla ilgisi yok olayın. bu şekilde yaparsanız daha çok batar bu eğitim." ertesi yıllarda pisa sonuçlarına, ösym sonuçlarına baktık. ülkemizin beşer onar gerilediğini gördük. muhalifler eğitim konusunda da haklı çıktı.

4) anayasa referandumunda evet derseniz ülke süper olacak, dediler. muhalifler "olmaz öyle şey." dedi. referandumda evet çıktı. güllük gülistanlık olmadık. sonra dediler ki "hele bir başkan olalım, tüm yetkiyi elimize alalım. bak gör nasıl şahlanıyoruz. şimdi şahlanacağız ama bürokrasi engel oluyor. " muhalifler bunun mantıksız olduğunu, başkanlığın ülkeye felaket getireceğini söylediler. sonuçta başkanlık geldi. ancak daha kötüye gittik. muhalif yine haklı çıktı.

5) yıllarca yol, köprü, avm ile övündük. muhalifler "parayı bunlara yatırmayın. bunları da yapın ama önce fabrika açın, üretim gerçekleştirin." dediler. onlarla dalga geçildi, çekemedikleri söylendi. sonuç olarak doların 7 liraya doğru yaldır yaldır gittiği şu günlerde muhaliflerin yine haklı çıktıklarını görüyoruz.

peki "ya bu adamların dedikleri çıkıyor. biraz da şunların fikirlerini dikkate alalım." diyen var mı? yok.

bu kitlenin her dediğinde haklı çıkması ancak buna rağmen hiç iplenmemesi de ayrı bir araştırma konusu.

devamını okuyayım »
10.08.2018 18:59