namidigerbabis2

  • 191
  • 23
  • 12
  • 4
  • bugün

galatasaray

tanımlar:

1) istanbul beyoğlu'nda bulunan bir semt.
2) ismini istanbul'un beyoğlu ilçesinde bulunan galatasaray semtinden alan, profesyonel olarak futbol ve amatör olarak bir çok branşta faaliyet gösteren bir spor kulübü. ayrıca (bkz: galatasaray lisesi)

istanbul'da yaşayayıp yaşadığı şehri bilmeyenler için galatasaray semtiyle alakalı naçizane birkaç bilgi vermek isterim.

herkesin bildiği istiklâl caddesi'nde, yine herkesin bildiği galatasaray lisesi bulunur. bu lise ile yapı kredi yayınları arasında bulunan meydan galatasaray meydanıdır. yine bu lisenin önünde bulunan ve çiçek pasajına kadar olan bölgeye de galatasaray denmektedir. bu alan neredeyse her hafta sonu çeşitli eylem ve yürüyüşlere tanıklık eder. buradan içeriye cihangir'e doğru olan bölge yine galatasaray semtinin bir parçasıdır ve burada tarihi galatasaray hamamı ve özel zoğrafyan rum lisesi bulunmaktadır. genel olarak çok büyük bir semt olmasa da beyoğlu ilçesinin küçük bir parçasıdır.

ayrıca futbol takımı için "semti yoktur" diyen heyecanlı rakip takım taraftarlarına hatırlatmak isterim ki galatasaray takımını aşağılamak için yazdığınız bir marş vardır. içinde beyoğlu yosması tamlaması geçer. lütfen rakip takıma laf atmadan önce kendi marşlarınızı ezberleyip, ilk önce kendi takımınız için iyi bir taraftar olun.

ekleme: rum lisesinin adı eklendi.
düzeltme: anlamı düzeltecek birkaç iyileştirme yapılı.

ekleme 2: aşağıda bir cahil yazar yapı kredi yayınları ve çiçek pasajı arasında kalan 75 metrelik bölgeye galatasaray denmez demiş. bu 75 metrelik bölge tam olarak galatasaray meydanına ve galatasaray lisesi'nin önüne tekabül ediyor. bu lisenin önüne buluşurken galatasaray değil ne diyerek buluşuyorsunuz çok merak ediyorum. buluşurken oraya osmangazi, merter ya da ne bileyim samsun falan diyorsanız o sizin hödüklüğünüz oranın isminin galatasaray olduğu gerçeğini değiştirmez.

devamını okuyayım »
06.11.2017 01:28