napolyon kiraz kompleksi

  • 1470
  • 9
  • 3
  • 0
  • evvelsi gün

ali babacan

partisi kurulduğundan beri zafer çağlayan ve nihat zeybekçi gibi ekonominin coşkudan sorumlu kanadını eleştirmeyerek insanların "ekonomi bunun döneminde yapılan işlerle de bozuldu" demesine izin vermiştir. halbuki ali babacan, betonla büyümeye devam edilemeyeceğini, maliye ve hazine işlerine şahısların karışmaması gerektiğini filan söylemeye başlayalı yıllar olmuştur. parti kurulunca daha açıktan bunları yapar diye düşündüm fakat belkide hızlı parlayıp sönmek istemeyerek bundan kaçınmıştır. belkide kabadayı olmak istemiyor ki kişiliği düşünülünce bu normal.

erdem başçıoecd'ye, ali babacanı da başbakan yardımcısı olarak daha rütbeli olmasına rağmen ekarte edip başbakan-cb ile çoşkudan sorumlu kanadı ekonomide direk karar alıcı konuma getiren şahıslar, ekonominin kötü gidişatından tek başına sorumludur. şimdi çoşkulu kanat yok direk damat var. daha iyi olmuş gibi yapalım hadi. yine de ali babacanı akp kurmayı olarak en son suçlanacağı alan ekonomi olarak gözüküyor.

böyle sessiz bir uğultu duyuyorum "neden daha önce partiden ayrılmamış? neden yanlarında durmuş?"...ve bunlara verilen cevaplar var. fakat insanlar yine de daha önceden bir beyaz şövalye bir kara murat olmamasını ahlaksız bularak yüzüne çarpıyor. reis onları çok rahatsız ediyor ama güçleri babacan'a yetermiş gibi içlerini soğutuyorlar. ali babacan ayrıca kılıçdaroğluna yapılması gereken her eleştiriyi bugün üstüne almak zorunda olan kişi olup çıkıyor. kılıçdaroğluna razı olmak zorunda olanlar, onu değiştiremeyenler istiyorlar ki deva partisi onun yerine sövsün, assın kessin. onun dışında siyasal islamcı bekledi bekledi, şimdi ortaya çıktı mevzusu var. ben 35 yaşında bakan olup idealist fikirlerini yavaş yavaş bırakan bir bakan görüyorum. koalisyon ortağı değildi ki bu adam daha ilk gördüğü hatada hemen arkadaşlarının yüzüne çalsın, hükumetten çekilsin. yapıcı ve sağlama almayı seven biri olduğu belli. abdüllatif şener, erkan mumcu ve turhan çömez gibi isimlere sahip çıkıldı mı da babacanın tek başına şövalyelik yapması beklensin o zamanlar için.

en nihayetinde bir firesini görmedim, gelişimini büyük bir dikkatle izliyor olacağız.*

devamını okuyayım »