nardugan

  • 825
  • 7
  • 2
  • 0
  • dün

öldükten sonra yaşayacağına inanan insan

bir ateist'in inanışına göre;
namaz kılındığı, oruç tutulduğu ve ahiret gününe inanıldığı için insana bir ceza var mı ?
yok.
ateizm doktrinleri, islam farzlarını uygulayanlar şöyle zulüm görecek, yanacak ve cezalandırılacak diyor mu ?
demiyor.

senin derdin nedir ? sanane.. seni ne ilgilendirir. sırf sen inanmıyorsun diye herkesin inanmaması için neden çaba sarf ediyorsun ? neden alay ediyorsun ? neden hadsizlik ediyorsun ?

konuya dönecek olursak ölümden sonra ki diriliş, hayata anlam katan tek şeydir. kutsal adaletin tecelli etmesi ve herkesin hak ettiği oranda karşılığını alması için diriliş şarttır.
sen daha neyi reddettiğini anlamamışsın ki. müslüman olan kadar, islam karşıtı olanında açıp akait okuması gerekir. karşıt neye karşıt onu bilmelidir.

bu dünya sınav dünyasıdır. sen konuya vakıf olmadığın için maktul'e acıyıp katil'e kızıyorsun. halbuki maktul bu dünya'dan mazlum sıfatı ile diğer dünyaya göçtü. bu dünya'da kaybetti ama diğerini kazandı. asıl katil'e acı. her iki dünyada da kaybetti.
bu kainatı yaratan seni yaratamaz mı sanıyorsun ? adalet tecelli etmeyecek mi sanıyorsun ?
8 saat geç şu kenarda dur, sadece nefes al desem 15 dk. dayanamazsın. ama her gün 8 saat uyuyorsun. rüyalarında hiç olmadığın yerlere gidiyorsun. saniyelik zaman birimlerinde bir mekandan diğerine gidebiliyorsun. huzurla uyanıyosun, kabusla irkiliyorsun..
uykudan, rüyadan pay biç. yok ben pay biçmem, inanmam deme özgürlüğünde var. bunu kullanabilirsin. sen inanmıyorsun diye seninle alay etmiyorum, hakaret etmiyorum, aşağılamıyorum ve normal karşılıyorum. kişisel tercihine de saygı duyuyorum.
sende aynısını yap.

devamını okuyayım »
01.07.2015 10:18