nawar

  • 2132
  • 31
  • 4
  • 1
  • bugün

17 mayıs 2015 ak parti maltepe mitingi

güç gösterisi olan miting. bir önceki seçimde oy verememiş kişiler dışında yeni 1 (yazıyla bir) kişi bile akp'ye oy vermeyecek. bunu herkes biliyor. zamanında oy veremeyenlerden de bir önceki seçimde yaşı tutsa akp'ye oy verecekler dışında 1 (yazıyla bir) kişi bile asla akp'ye oy vermeyecek. bunu akp'li fanatikler dışında herkes biliyor.

o zaman bu miting ne? seçim propagandası mı? hayır. bu kayıp vermemek ve de rakiplere göz dağı vermek üzerine yapılan bir miting. ne kadar güçlü, ne kadar kalabalık görünürlerse o kadar az oy kaybederler. çünkü partinin yaptıkları, yapacakları vs. birçok kimsenin umrunda değil, oy verenler güçlü tarafta olduklarını görmek hissetmek istiyorlar. akp de bunları onlara sağlıyor şu an.

misal şu an akp'den önce her karakolda işkencelerin olduğunu, akp döneminde bunun tarihe gömüldüğünü söylüyor. hangi akil insan inanır buna? elbette kimse inanmaz ama önemli olan buna inanmak değil, "kazanan" tarafta olmak.

bu arada chp de mhp de hdp de tabii ki o meydanda o kadar kişi toplayamayacaktır 1 ay öncesinden plan yapsa. yalnız bu ücretsiz ulaşım ve "teşvik" (ve tehdit) sağlanmasa akp de bindirilmiş kıtalar ile bu kadar kişiyi bir araya toplayamazdı. chp de "miting yapacağım, akp'ye yaptığınız gibi bana da bir deniz otobüsünü günlük 5000 liradan kiralayın, ulaşımı ücretsiz yapın seçmenim ulaşsın" dese sizce alacağı cevap ne olur?

devamını okuyayım »