ne dedin sen cat

  • 316
  • 33
  • 8
  • 0
  • dün

1 ocak 2017 ortaköy gece kulübü saldırısı

aralığın başından beri böyle bir saldırıya zemin hazırlayanların, bu terör sevici tarikatlara susan devlet ve medyanın, camilerde yeniyıla söven hutbeci diyanetin karar vermesi üzerine ölenlerin "şehit" mertebesine erişemediği katliamdır.

dün gece ailemle beraber oturup tarkan izlerken tek düşünebildiğim "şükürler olsundu". sağ ve sağlıklıyız, hayattayız, bir aradayız. henüz ergenliğin hareketli yıllarındaki kız kardeşim "abla bu neşe" diye sorunca "çok şanslıyız kızım" demiştim. bir aradayız. çoğu insan için sıkıcı bir yeni yıl programında ben huzurluydum. sevdiğim çoğu insan göz mesafemde, diğerleri bildiğim güvenli evlerde. kartpostal göndermişim, henüz ellerine ulaşmamış. olsun, yaşıyorlar. 2017ye girdikten 15 dakika sonrada küçücük eve bir sürü yatak açıp, uyuduk. ailecek. ekşiye bakayım yatmadan demiştim, malum erişilmedi. kesin bi bok oldu dedim, ama uykum vardı, inceleyemedim.

sabah henüz uyanmayan aileme çay demlerken öğrendim. 39 ölü. şehit "bile" değil. zaten 15i de gavur. hem hepsi sarhoştu, cenabet öldüler. zengindiler. evlerinde otursalarmış. noel baba sizi de mi vurdu. yaşananların kaotik travmasından ziyade, bir de geride kalanların ahlaksız yorumlarıyla tükendim. tükendik.

yeni yıldan tek beklentimiz adli tıp camında bir isim olmamaktan, bir ismi aramamaktan ibaret.

meselenin değişen takvim yapraklarındaki rakamlarla ibaret olmadığını, yönetimin, coğrafyanın, zihniyetin meselesi olduğunu umarım artık anlamışsınızdır. umarım 2017 yılında sevdiklerimizden bir kişi bile eksilmeden yaşamaya devam edebiliriz. çünkü artık bu kadar benciliz.

devamını okuyayım »
01.01.2017 11:07