neither and nor

  • 117
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

yaktık gene yakarız

ülke gercegi...
belli araliklarla tekrarlanan benzer olaylar, cinayetlerin ve katliamlarin "vatanseverlik" ve "dindarlik" kavramlariyla dogrudan olmasa bile en azindan dolayli olarak hakli gösterilmesi, "ileri demokrasi"miz ve kendine müslüman adaletimiz de bunun kaniti.

kissadan hisse maksatli iki anim:

harp okulu sinavlarinda, bir hava üssündeki kampta bir elemanla tanismistim. eleman dogulu ve muhtemelen de kürttü ve bu biliniyordu. nereli oldugundan bagimsiz olarak söylüyorum, eleman inanilmaz kil bi adamdi. kimse sevmiyordu bu kisiyi kampta. beraber takildigim bir hemserimle elemanin arkasindan atip tutarken aynen sunu söyledi: "birak lan allahin kürdü iste amk".

lisedeydim. sira arkadasim bir hatun vardi. aramiz cok iyiydi, her seyimizi paylasirdik neredeyse. ama bilindik cekincelerden ötürü alevi oldugumu söylememistim. bir gün siyasetten konusurken, konu döndü dolasti alevilere ve "mum söndü" olayina geldi. arkadasim aynen sunu söyledi "amaaaan birak alevileri, onlarin kim oldugu ne yaptigi belli degil". o zaman 17 yasindadim, ama buna cok benzer bir olay 31 yasimda da basima geldi.

su haberi okudum gecen gün:
http://www.radikal.com.tr/…id=1081761&categoryid=77

emet'li gencler, "omuz atma" sebebiyle kürt iscilerle kavga etmis. kasabada pkk bayragi söyletisi cikmis ve olaylar büyümüs.
emet belediye baskaninin söyledikleri dikkatimi cekti. sayin baskan neredeyse sadece milli duygular, vatanseverlik vs. konusunda aciklama yapmis.

" işçilerin burada pkk bayrağı açtığı söylemleri üzerine emetli gençler ve emet halkı galeyana gelmiştir. orada toplanmışlardır. çünkü gerçekten emet halkının milli duyguları manevi ve vatanseverliği ön plandadır. bu duygularını istismar etmek isteyenler çıkmıştır."

ben buradan sunu anliyorum: eger bir olayda "manevi duygular ve vatanseverlik ön plandaysa" her sey mübahtir.

ülke gercegi...

yaktilar, yine yakarlar...
kursunladilar, yine kursunlarlar...
yagmaladilar, yine yagmalarlar...
iskence ettiler, yine ederler...

manevi duygularimiz ve vatanseverligimiz ön planda vesselam...

devamını okuyayım »
15.03.2012 17:06