nenay

  • mangal yürekli rişar (516)
  • 513
  • 19
  • 5
  • 0
  • dün

hayat

türkiye'de yaşarken bazen ümidi kesebildiğiniz olgudur.
1-yahu sene olmuş 2015, 21. yüzyıldayız ve hala bu yüzyılda ülkenin en büyük şehrinde, sözüm ona metropolde, yollar doğru dürüst değil. ulan çok mu zor bir asfalt dökmek. arabanın belası s... her gün.
2-üniversite diye gittiğin okulda, üniversite öğrencisi diye nitelenen insanlar, içtikleri sigaraların izmaritlerini çimlere atarlar. olum okulda ne okuyorsunuz lan? sizden mühendis olsa ne olur? yönetici olsa ne olur? iktisatçı olsa ne olur? sizin ben beyninizi s..... affedersin.
3-sevgili dediğin insan hala seçim konusu açılınca '' ay ben hiçbirini sevmiyorum oy vermeyeceğim.'' der. bilinçli bir insan olduğunu bildiğin için bu söze son derece hayretle karşılık verirsin. hatun ülkede demokrasi buldu da kıllısını arıyor. sanki biz ayıla bayıla oy veriyoruz din siyaseti yapan sözde solcu partiye oyu amk. ülkesini de siyasetini de si... affedersin.
4-yemek yemek istersin doya doya, etin kilosu 50 lira olduğu için almak istemezsin. alsan da boğazına dizilir o et 50 lira verdiğin için. aç mı ölelim? sabah akşam hamur yiyip beyni mi bırakalım? ne yapalım ibneler?
5- araca yakıt alırsın %70 ten fazlası vergidir. istediğin yere istediğin gibi gidemezsin. toplu taşıma kullansan gece 12'den sonra toplusu var taşıması yok gibidir. gidersin ama dönemezsin. (hesapta metropol si....)
6- her gün beyinsiz, orospu çocuğu, andaval şoförler yüzünden ölüm tehlikesi atlatırsın trafikte. olum biz de hızlı gidiyoruz ama bunu yol boşken yapıyoruz. elalemin canına kasıt etmiyoruz lan. pezevenk herifler azıcık delikanlı olun. ben de biliyorum seninle yanındaki aracın arasından milimle geçmeyi ama korkup bana vurursun diye yapmıyorum. orospu evladı seni. altında var sikko 100 beygir dizel araç. götüne sokacağım vites kolunu haberin yok. neyse. sinyal de süs orada amına kodumunun evladı. sakın kullanma sinyali. ben senin nereye gideceğini anlamayınca daha heyecanlı oluyor eğleniyoruz beraber. ilkel pezevenkler sizi.
söveceklerim bu kadar.
ülkesine sokayım affedersin.

devamını okuyayım »
08.05.2015 00:59