neptunun uydusunda uyandim

  • hippi (401)
  • 536
  • 2
  • 0
  • 0
  • 4 hafta önce

fi

`...`

bazıları kurşun asker
yakıp yıkıp esmek ister
kara kanatları omzunda
günahı içine çeker...

`...`

duru' nun deniz' i ısırdığı, çıldırdığı sahnede aklımda çalan şarkının sözleri... çalsaydı, duruma çok uyardı...

güzelsin ya da çirkinsin, kadınsın ya da erkeksin, mutlaka ceren gibi fırsat kollayan, düşmen için bekleyen arkadaşlar var etrafında... bazen o arkadaş maalesef sen oluyorsun, bazen karşındaki... insanoğlu böyle çünkü...

tam olarak nasıldı söz hatırlamıyorum ama:
" arkadaşın kötü bir not aldığinda üzülürsün, ama arkadaşın en iyi notu aldığinda daha çok üzülürsün.." (bkz: 3 idiots)

deniz çok iyi bir karakter onun için iyi ve doğru bir insan olmak herşeyden önemli. ayrıca duru' dan sıkılmış olduğu için de olabilir daha rahat rest çekiyor ona! ilişkisinin ilk zamanları olsaydı görürdük "aşkı için sahneleri yıkan deniz" i!

duru' ya bayıldığımdan değil de o çakal sürüsünün içinde onu yanlız bıraktı deniz! ısırılmak, aldatılmak... haketti bence.

duru " bencil kaltak" sa ceren neydi? onun yerine aynısınin lacivertini sahneye çıkarınca adaleti mi sağlamış oldu deniz ve öğrencileri?

üçleme serisi "fi, pi, çi" diye devam ediyorsa; yeni sezon bence pi olmalı... zaten öyle mi olucak demişlerdi, bilemedim şimdi.

(yanlız bu da sebep olsun itiraf edeyim; uzun zamandır eskisi gibi sağlam kitap okuyamıyorum, diziyi izleyip kitabı okumama nedenim alinip okunmayan kitap yığınım var evde! ona sıra gelmiyecek, ya da o kadar edebi eser varken, bir "çok satan" okursam vicdan azabı çekiyor olucam...)

devamını okuyayım »
17.06.2017 09:42