nerden geldim istanbula

  • 101
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

ordu-giresun havalimanı

doğu karadeniz insanı için tatil kelimesinin karşılığı köyüne gitmektir. tarlasını eksin biçsin , fındığını toplasın , köylüleriyle oturup muhabbet etsin dünyanın en mutlusu olur. yaz aylarında özellikle istanbul ve yurt dışından inanılmaz sürkülasyon olur hele hele ağustos gelip fındık toplanmaya hazırsa otobüslerde yer bulamazsın - uçaktan bahsetmiyorum bile çünkü en ucuz bilet 350-400'le başlar. bu uçuk fiyatın temel sebebiyle koca coğrafya da sadece 1 tane hava limanının olmasıydı.

ordulu samsun havalanını kullanıp götü kurtarır ama giresun - artvin arasındaki tek havaalanın trabzonda olması trabzonludan başka kimseye yaramazdı. zamanında trabzon bld başkanına ' başkan trabzon için hiçbir şey yapmadın ne yüzle yeniden aday oluyorsun ' dediklerinde ' giresun'a havaalanı yaptırtmamak için var gücümle çalıştım ve yaptırtmadım daha ne yapayım ' sözleri de mevcuttur.

uzun lafın kısası bu havaalimanı gerçekten gerekliydi , yakında rize-artvin'e de bi benzeri yapılacakmış. ha benim diktatöre verecek oyum yok değil denizi doldurup , havada asılı kalabilen havaalanı yapsa yine çelemez benim aklımı ama siyaset dışı bakarsam emeği geçen herkese teşekkürü borç bilirim.

devamını okuyayım »