new york style bagel

  • 39
  • 5
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

2. tura akşener mi ince mi kalsın

sabahtan beri yazmayayım yazmayayım diyorum siyasetten sokaktan bihaber yazarları gördükçe sonunda tutamadım kendimi..
şimdi güzel kardeşim yıllarca chp için sokakta oy toplamış iyi parti kurulduktan sonra da chp den istifa edip iyi partiye katılan aylardır sokakta halkın arasında olan biri olarak yazıyorum. heyecanınızı coşkunuzu çok iyi anlıyorum yıllarca bende muharrem ince'nin chp'yi yönetmesini istedim partiyi ayağa kaldırabileceğini savundum vs vs fakat tüm bunları söylerken %50 oy alabileceğini savunacak kadar da halktan kopmadım hele hele bunu seçime 50 gün varken yapabileceğini savunmak hayalperestlikten öte bir şey değil.
chp için oy toplarken ne teröristliğim ne dinsizliğim duymadığım iftira yaftalama kalmadı en yakınımdaki insanları bile ikna edemedim gidip akp'ye oy verdiler insanlardaki chp fobisi sizin düşündüğünüzden çok daha derin (haftalardır sahada ben chp'den geçen 15 milletvekilini açıklamaya çalışıyorum kendi seçmenime). ha o chp'ye oy vermeyip akp'ye oy veren insanlar inanmayacaksınız hepsi şu anda iyi parti'ye oy verecekler hatta dahasını söyleyeyim yarın 2 tanesiyle gidip meral akşener için imza vereceğiz. ha siz diyorsanız ki bu adamlar muharrem ince'ye de oy verir çok afedersiniz ama avucunuzu yalarsınız. yani sizin hayaliniz ince'nin 2. turda muhalefeti tek bloğa toplamasıyken meral akşener aylardır akp seçmenini kendi saflarına katıyor kendisi büyürken rakibini de eritiyor..
başlıkta bir kesim de tutturmuş iyi parti kürt seçmenden oy alamaz, doğru güzel kardeşim iyi parti oy alamaz fakat bbp ve mhp ile ittifak yapmış selahattin demirtaş'ı hapse atmış akp oy alır çok zekice düşünmüşsün bravo. kürt seçmen illa bir tercih yapacaksa bu chp ile ittifak yapan ve söylemleri nispeten daha yumuşak olan iyi parti'den yana olacaktır bunu da unutma.
hasılı muharrem ince'yi çok seven, dürüstlüğünden zerre şüphe etmeyen, biri olarak 2. turda hiç şansının olmadığını düşünüyorum meral akşener'de en azından bir umut var bu nedenle o bahsettiğiniz chp'nin %25 lik bloğu içerisinde olan ben ve ailem tayyip erdoğandan kurtulmak için bu seçimde meral akşener'i destekleyeceğiz. umut ediyoruz ki 2. turada o kalır.

edit: son olarak chp'ye hep yapılan bir eleştiridir halktan kopuk bir parti olduğu. şu an bu başlıkta ince'nin 2.turda kazabileceğini düşünen yazarlar bile partinin halktan ne kadar kopuk olduğunun göstergesidir.

devamını okuyayım »
05.05.2018 00:12