neysen

  • 641
  • 29
  • 10
  • 1
  • dün

24 nisan 2018 aziz yıldırım'ın basın toplantısı

şekip mosturoğlu: hükmen galip sayılmalıyız

--- spoiler ---

fenerbahçe asbaşkanı şekip mosturoğlu, beşiktaş maçında yaşananlarla ilgili konuştu ve "beşiktaş 3-0 hükmen yenik sayılmalı" dedi. konuyla ilgili konuşmasına devam eden şekip mosturoğlu'nun açıklaması şu şekilde:

"olay tamamen tolga zengin'in bir taraftarla göz göze gelmesinin ardından başlamıştır. oğuzhan, tolga zengin'in bu hareketi yapması için teşvik ediyor. bu olay stadyum kameralarının görüntüsü. bu kadar açık bir görüntüye rağmen bir kısım medya hala 3 temmuz tesiriyle yalan, dolan, karalamayla olayı bambaşka gibi yansıtılıyor. medyada yalanlar yer almıştır. bu yalanların hangisi bu görüntülerde var. bizce olay çok açık. müsabaka görüntüleri, beşiktaşlı futbolcular ve şenol güneş maç tatil edilmeden sahayı terk etti. sayın aykut kocaman çok iyi niyetli davranmış ve maçın devam etmesini istemiştir. trabzonspor-fenerbahçe maçında yaşananlar emsal alınırsa, -otto bariç olayı- beşiktaş sahadan çekilmiştir ve beşiktaş 3-0 yenik ilan edilmelidir.

--- spoiler ---

hakem ve gözlemci raporu ortadayken fenerbahçe asbaşkanı alenen yalan söylemekte ve toplumu yanlış yönlendirmektedir.

*.*.*

aziz yıldırım: şenol güneş'in tiyatrosunu izledik

fenerbahçe başkanı, ''kural belli, hükmen mağlubiyet, konu bitmiştir. kimseyi tehdit etmiyoruz. tff'nin de kurulları da bize saygı göstermek için doğru kararı vermeli. bizim başka bir isteğimiz ve arzumuz yok. her şeyi ilk defa fenerbahçe üzerinde denemek kimseye bir şey vermez. bu camia iyice sıkışmıştır, bu da iyi bir şey değil. fetö yeni olaylar yapabilir, hepimiz uyanık olmalıyız.'' ifadelerini kullandı.

hakem raporu ortada, gözlemci raporu ortada, emniyet raporu ortada, hastane raporu ortada, şahitler ortada, (doktorlar, profesörler), kurumlar ortada (hastane), güvenlik kamera kayıtları ortadadır. fenerbahçe başkanı alenen yalan söylemekte ve toplumu yanlış yönlendirmektedir.

*.*.*

cas hakimi emin öztürk: "hükmen mağlubiyet kuvvetle muhtemeldir"

spor hukukçusu emin öztürk, futbolarena tv'de yayınlanan "haber aktif" programında derbiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. özkurt, fenerbahçe-beşiktaş maçında yaşananlarla ilgili şu ifadeleri kullandı: "tff çarşamba'ya kadar bekleyemeyebilir. bugün veya yarın da karar verebilir. rakip takımın teknik direktörünün kafası yarıldıktan sonra maçın yarıda bırakılması son derecek doğru bir karar. talimatlara göre maçın 3-0 beşiktaş lehine tescil edilmesi gerekiyor. fakat tff'nin farklı kararlar verdiğini de göz önünde bulundurursak, maçın kaldığı yerden oynatılması ?kararı çıkarsa bu beni şaşırtmaz.

kaynak: video

devamını okuyayım »
24.04.2018 15:13