nick kim lan

  • battal gazi (369)
  • 817
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

ekşi itiraf

en sevdiğim ekşi entrylerini barındırıyor. bazen ayda yılda bir oturup kim ne yazmış diye okuyorum. çoğu zaman nicklere bakmıyorum bile. hikayeden hikayeye atlıyorum, o anlatılanların birinin yaşandığını hissetmek yetiyor bana.

çok ilginç, şu entrylerde genelde sözlükçüler hep mağdur. en az 20-25 tane çocukluğunda cinsel tacize uğramış sözlükçünün hikayesini okudum ama bir çocuğu taciz etmiş sözlükçü hiç yok.

yine genel klişe konulardan biri de sevgilinin haince terk etmesi ve gidip başkasıyla evlenmesi. bu da bir çok sözlükçünün başından geçmiş ama sevgilisini ortada sik gibi bırakıp başkasıyla evlenen hiç kimse yok.

sevgilisinin karşı cinsten birisine yazdığı +18 mesajları yakalamış bir sürü sözlükçü var (hatta babasının annesini aldattığını yakalayan bile var) fakat sevgilisi tarafından karşı cinsten başka birine +18 mesajları, yakalanmış hiç kimse yok ya da sözlükte hiç sevgilisini aldatan yok.

dayak yiyen çok var. genelde sözlükçü arkadaşlarımıza bire birde dayak yemiyor. hep 3-5 kişi sözlükçü arkadaşımız dövüyor ama itiraflardaki kavgalarda hiç adam toplayıp birini dövmeye giden kimse yok.

çalıştığı yerden parasını alamamış, dolandırılmış bir sürü sözlükçü var ama sözlükte birilerini dolandıran maaşını vermeyen kimse yok.

aynı şekilde üniversite yaşamında ev arkadaşından "para" kazığı yiyen bol yazar var ama hiç ev arkadaşını kazıklamış sözlükçü yok.

adı üstünde itiraf. çok seviyorum lan bu sayfayı.

devamını okuyayım »
22.05.2014 20:48