nickimi kullanmislar

  • 53
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

aaron boupendza

hiç 90 dakika izlemedim ama iddia edildiği gibi cisse+ademi+paraya gelecekse ve para da 2milyon eurodan fazla olmayacaksa her türlü kabul edeceğim bir transfer olur.

oyuncu şimdiye kadar penaltısız 13 gol atmış, gollerinin hepsi de klas, yetenek gerektiren goller. vereceğimiz oyunculardan ademi 13 gol atana kadar tahminimce 3 yıl falan geçer. cisse, bırakın 13 gol atmayı, 13 tane başarılı top kontrolü yapamadan emekli olur.

yukarıda hatay cisse'nin ve ademi'nin maaşını nasıl ödesin diye haklı bir gerekçe sunulmuş fakat onu da halletmenin bir yolu var. cisse'nin sözleşmesi sezon sonuna kadar. fenerbahçe 5 ay daha ödemeye devam edebilir. zaten takım da kalsa da herhangi bir katkı alamadan maaşını ödemeye devam edeceğiz. ademi'nin maaşı ise anadolu kulübü için uygun, onda sıkıntı olmaz.

totalde 2m + cisse + cisse'nin yarım sezonluk maaşı (500-750k) + ademi(850k bonservisle alındı.) + sonraki satıştan yüzde 30 pay gibi bir tutara gelirse gayet başarılı bir transfer olacağını düşünüyorum.

hatay bu teklifi kabul eder mi?

bir devrede 13 gol atan taş gibi forvetlerinden olacaklar fakat 4-5 ay önce bedelsiz alınan bir oyuncu için 2m + daha önce bir anadolu takımında gayet başarılı olmuş cisse'yi yarım sezon bedava kullanacaklar + ademi (belki bir şey olur, olmasa da 500k eder herhalde) + yüzde 30 pay (oyuncu benzer veya 1 tık altı performans gösterse dahi 3 ila 5m arasında kazanç potansiyeli.

şimdi hatayın kulüp itibarı bu oyuncuyu 4-5m'den fazlasına satmaya imkan vermez, oyuncunun aynı performansı devam ettirememe gibi bir risk de olduğu için yukarıda yazdığım teklif gayet kabul edilebilir bir teklif gibi duruyor onlar için de. her şey yolunda giderse 7-8m gibi bir gelirleri olabilir totalde ki bu hatay için gayet iyi bir tutar.

oyuncu gelirse fenerde faydalı olur mu?

yukarıda da yazdığım gibi oyuncuyu hiç 90 dakika izlemedim, oyuna katkısı ne derece bilmiyorum. ama attığı goller gayet klas goller. diagne gibi kolay dokunuşlarla veya penaltıyla yapmamış o istatistiği, bu çok önemli. neyse, oyun olarak bilmediğimden ekonomik olarak değerlendireceğim.
2m + her ne kadar yatırım yapılsa da 2 faydasız oyuncu (yaklaşık 1-1.5m) + satıştan paya geleceğine varsayalım. oyuncu başarısız olursa kayıp: 1.5m. başarılı olursa: muhtemel şampiyonluk + ucl geliri + yaşından dolayı minimum 10m bonservis geliri.

kötü senaryoda 3.5m civarı bir zarar görünüyor, benzer transfer olarak diagne'ye bakarsak yaklaşık dörtte biri. fakat ben oyuncunun yeteneğini de göz önünde bulundurarak bu senaryonun ihtimalinin az olacağını düşünüyorum ve alınabilecek bir risk olarak görüyorum.

umarım transfer edilir ve santrafor bölgesinde elimiz güçlenir.

devamını okuyayım »