nicklamen

  • 303
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

28 haziran 2016 atatürk havalimanı patlaması

türkiye'yi yönetenlerin, iktidarda yaptıkları vahim siyasi hatalar nedeniyle hiçbir siyasi ve hukuki bedel ödemediği bir ortamda ne değişir?

suriye ve ırak politikasını kim bu hale getirdi?

bırakın dünyayı, avrupayı, ortadoğu'da sözde müslüman ülkeler arasında bile türkiye'yi kim bu kadar yalnızlaştırdı, ülkenin düşman sayısını kim bu kadar arttırdı?

tüm bu sonu felakete varan siyasi hatalar için vatandaşlar, oy verenler bu iktidara hesap kesti mi?

bırakın başbakanı, tek bir bakan, bir müsteşar, bir genel müdür, güvenlik bürokrasisinden herhangi biri bile yaşanan onca felaketten sonra dahi kendi iradesiyle istifa etti mi?

işid'in türkiye içine bu kadar yayılması, taraftar toplayabilmesi, bu kadar kanlı ve acımasız, insanlık düşmanı eylemleri yapabilmesi nasıl mümkün olabildi? olabiliyor?

koca koca makamlarda oturup, koca koca makam araçlarına binip, her terör eyleminden sonra "lanetliyoruz", "inşallah bu son olur", "terörün hain yüzü bir kez daha deşifre olmuştur" gibi; sittin senedir gevelenen palavralarla bu milletin en azından yarısını kandırmak neden bu kadar kolay?

bakın bakalım "yerli ve milli" diye laf salatası yapanlara kimin banka hesabında daha çok döviz, kimin üzerine kayıtlı daha çok tapu var.

her millet hak ettiği gibi yönetilir tamam da yazık bu güzelim ülkeye.

devamını okuyayım »