nienteli fabrizio

  • azimli
  • anadolu çocuğu (329)
  • 1959
  • 2
  • 2
  • 0
  • 6 gün önce

21 temmuz 2015 fenerbahçe olympiakos maçı

maç bittikten sonra biraz işim vardı halledip sözlüğe döndüm ve maçla ilgili yazılanları okudum şok oldum amk. takım yunanistan şampiyonunu kalesinde çok az pozisyon vererek ve deli gibi sahanın her yanında yaptığı presle, temiz bir oyunla mağlup etmiş, "souza allah belanı versin" diyeni mi ararsın, "bok gibi oynadık ühühüh :(" diyeni mi arasın, "meireles bitmiş" diyeni mi ( ki o meireles maç boyunca rakipten deli gibi top çaldı) , hiç bir sik yapmayan nani'den (ki çok doğal adam geleli 15 gün olmadı) bahsedilmemiş bile.

o kadar acaip, şuursuz bir milletiz ki, şu başlıktan rahatlıkla karakter tahlilimizi yapabilirsiniz. ulan bu hazırlık maçı. takım neredeyse 2 günde bir maç yapıyor, yeni taktikler ve oyuncular deneniyor, gelen adamlar ülke futbolunu çözmeye çalışıyor ve tüm bu kaotik ortama rağmen şuana kadar güzel futbol oynayarak rakiplerini birer birer geçti hem de bu takım. ama beyzadeler beğenmiyor amk. daha iyi olsun diyor. souza 4.maçında modric gibi oynasın, nani ronaldo'yu aratmasın, kjaer götü ile top kesip, aynı anda taklı atsın falan istiyor. o kadar sabırsızlar ki vitor'un da başını yakacak bu adamlar. belki ligde alınacak ilk mağlubiyette doluşacaklar buraya yine "amk perriara", "nerden getirdiler bu adamı" falan gırla dönecek bu semalarda.

he bu arada josef olayına gelirsek, tekrar ediyorum vitor pereira josef'i 4-4-2 oynayacağı için topal'ın yanındaki 2.defans oyuncusu olarak düşündüğü için istedi. orada ikinbi ribaundçu olsun, ikinci bir çapa olsun diye alındı. kendisi dikine yardırsın diye alınmadı buda arada not olsun.

neyse, kısacası adetten bir tanım yapayım: sabırsız türk futbol seyircisi tarafından yorumlarla piç edilen maç.

devamını okuyayım »
21.07.2015 23:22