nikdediginnedirki

  • azimli
  • mangal yürekli rişar (512)
  • 1005
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 ay önce

kolonya içmek

bu olaya ilk şahit olduğum çocukluk anım süper net bi biçimde hala aklımdadır.
bir şekilde ananemin, nispeten, egeli dozajında muhafazakar bir ahbabını ziyaret etmekteydik. klasik bir kadınlar toplanmacasıydı. zeytinyağının dibine vurmuş lezzet çılgını el açma börekleri yiyip, kendi çapımda yaşımın el verdiği kadar başka insanlar dünyasını incelemeye koyulmuşken bana yakın bir yerlerde duran, krem rengi çevirmeli telefon çaldı. evin hanımı sohbeti keserek telefona yöneldi, dantelini kaldırıp telefonu açtı. hemen bir kaç saniye içinde duyduklarıyla yüzü pespembe oldu ve yere yıkıla yazdı (hep cümle içinde kullanmak istedimdi sayın okur) sonra haydiiii evdeki bir alay kadın başına toplandı, koltuğa taşıdılar.
anlaşıldı ki gelen haber oğlunun kız kaçırmış olmasıydı. yetişkinler dünyasının içerisinde bu konseptin ne demek olduğuna dair nasıl olduysa önceden bir fikrim vardı. daha önce bayılan biri görmemiş olmama rağmen kadının yaşadığı bu sinir krizini o yüzden garipsemedim. sonra teyzelerden biri, konsolun üzerinde duran kolonyayı alıp, bir bardak suyun içine bolca döktü ve içirebildikleri kadar içirdiler oğlu kız kaçıran teyzeye. ben mini bir şok yaşamaktaydım. kolonya içirmelerinin sebebini katiyen anlayamamıştım. kriz biraz yatıştıktan sonra, ziyaretimize son vererek eve döndük, sanıyorum ananeme sordum neden teyzeye kolonya içirdiler diye ama beni hiç tatmin etmeyen tırt bir cevap vermişti yamulmuyorsam.
yıllaaaar sonra kimya mimya derken dünyaya dair bilgilerim arttığında kolonyanın üzerinde yazan derecenin aslında alkol içeriği ile ilgili olduğunu öğrendim ve bu denli aklımda yer etmiş olan bu çocukluk anısı bir anda evreka moduna geçti. fakat yine tam oturmadı, -e o zaman niye bi shot rakı vermediler ki diye düşündüm. biraz daha sonra bu sosyal çevrenin muhafazakarlığından mütevellit alkol tüketmediğini çözdüm ve bir level yukarı atlayarak ikinci evreka safhasına geçtim. lan bunlar alkol içmiyorlar fakat rahatlatıcı etkisine bir hayli hakimler, kolonyayı içinde alkol var diye fakat haram da sayılmaz hani diyerekten teskin edici nitelikte teyzeye içirmişlerdi.
neyse ki bu kadar uzun yıllara yayılmış bir kolonya içmeyi anlama durumuna düşecek değil yeni nesil. çok şükür passiflora var artık. tekelde değil eczanede satılıyor, onaylı monaylı ilaç, içki değil yani. ama etkisi içerdiği alkolden ibaret, almost. o sebeple oğlu kız kaçıranlar artık amber renkli şişeyi dikebilirler. perejalar bileklere, şakaklara falan.

devamını okuyayım »
14.04.2014 07:21