no profile

  • kofti anarşist (195)
  • 534
  • 2
  • 2
  • 0
  • dün

fakirliğin anlaşıldığı anlar

16-17 yaşlarında varız 3 arkadaş sinemaya gitmeye karar verdik. tabi ben önceden bilet fiyatlarına falan baktım halk günü olan günü de seçtik mis gibi gidip izlicez filmimizi. çıktık yola bindik bi minibüse öğrenci diyerekten 3-3.50 lira verdik şoföre. geldik sinema salonuna biletleri alıcaz.

gişedeki çalışan halk günü olayının kalktığını söyledi bize. arkadaşlar da bana bakıyo no profile senin yapıcağın işin amına koyim diyerekten. neyse bilet fiyatları öğrenci indirimi şudur budur 52tl falan tuttu.biz tüm paramızı ortaya koyduk 10kuruşlar falan herşey çıka çıka 51lira 50kuruş çıktı.çalışan adama dedik abi böyle böyle bizim bu kadar paramız var sorun olur mu? müdürümü arayıp sormam lazım dedi herif dedik eyvallah.

çalışan adam telefonu açtı. müşterimizin 50kuruşu eksik çıktı sinemaya alabiliyor muyuz diye sordu.müdür olucak kaşar kadın da kesinlikle olmaz diyip geçiştirdi. film de 15dk sonra başlıcak. arkadaşlar hem bana hem kadına sinirli. donuma kadar kontrol ediyorum 50kuruş çıksın diye yok. o zamanlar küpe takıyodum acaba bunu versem falan olur mu diye bile sormuştum neyse.

çıktık dışarıya arkadaşlar diyo napıcaz falan diye. bi arkadaş geçenlerden istiyelim falan dedi. tabi bu sadece sözde kaldı kimsenin götü yemedi. ben de yerde arıyalım belki buluruz dedim.10dk kadar yerde para aradık.millet de bize bakıyo bunlar ne halt yiyo diyerek. ve o gün 50kurus yüzünden sinemaya giremedik.ben arkadaşın biriyle kavga ettim ve eve döndük.

ama o gün içimden kendime bi söz verdim, ileride param olunca o sinemaya gidip 100liralık banknotu verip, beni hatırladın mı o gün içeri sokmadığın çocuk, üstü kalsın değmez diyerek içeriye giricektim. halen daha sözümü tutabilmiş değilim.o güzel günleri de göreceğiz inşallah.

devamını okuyayım »
11.05.2013 19:15