no where now here

  • 378
  • 2
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

fenerbahçe nefreti

sebeplerinden;
birincisi her konuda yalan söylemeleri:
aslında hababam sınıfının fenerbahçeli olmaması
bir arkadaşımın kitabını yazmayı düşündüğü fenerbahçenin yalanlarla dolu tarihi vb...

ikincisi:
yıllarca yürüttükleri karşı takımlara hakaret dolu sözleri artık diğer takım taraftarları da onlardan daha düzgün, samimi söylüyorum, daha efendi onlara karşı yapmaya başlamaları:
fenerbahçe yatak takımları

üçüncüsü:
hep bir algı yönetimi ile kendilerini haklı gösterme çabası:
volkan demirel'in kazakistan maçına çıkmaması olayına bakalım
milli kaleci şenol güneş yıllarca karadenizli olduğu ile ilgili milli maçlarda bile fener taraftarı tarafından hakarete maruz kalmıştır, şenol güneş tüm insanlığı ile susmuştur.
fenerbahçe taraftarı yıllarca milli kalecilerimizden galatasaraylı hayrettin için,
"hayrettin hayrettin amı götü kaybettin" diye bağırmıştır. hayrettinin ömrü boyunca mütevazi bir şekilde milli maçlara çıktığını, efendiliğini koruduğunu sustuğunu hepiniz biliyorsunuz.
(galatasaray bu olaylardan sonra yerli kaleci neredeyse hiç çalıştırmamıştır)
yahu milli takımın en fazla kalesinde duran rüştüye yönetimin de desteği ile uçan tekme atılmıştır. onu da uzun uzun yazıcam da, adam o zaman fenerbahçe'de kaleciydi, absürt olacak...
(gene de fenerden nefret etme sebebidir)
ama bir fener kalecisi tribünden küfür yedi diye görüyorsunuz neler yaptığını (adam dövdürttüler dahası var mı), fener medyayı nasıl kullanılıyor, algı yönetimi ile nasıl başkaları suçlanıp sıyrılıveriyorlar.
(ard arda plakalı pasatlar hediye edilmiş fenere kendini satmış spor yazarları listesi)
ama artık muz olayında da gördüğümüz gibi, internet medyası bunların tüm mallıklarını deşifre ediyor, fener medyası bile ne yapacağını şaşırtıyorlar...

dördüncüsü, aslında bunların en başında tabi ki fener medyası en önemli yer tutmakta.
lan adamların karşı takıma ve taraftara ana avat ekranlardan küfreden spor yazarı, hürriyetin spordan sorumlu editörü oluyor, dahası var mı?

beşincisi, her dönemim hükümetine yakın olmaları, rüştü saraçoğlu'dan başlayan (örtülü ödenekten bunlara para vermiştir) yolsuzlukları, şikeleri, hakem odaları basmaları... bir sürü pislik yaz yaz bitmez.
şikeyi biraz daha açabiliriz, o da yurt dışında google girerseniz görürsünüz fener daha yazın (bkz: fenerbahçe match fixing) diye tamamlıyor, bu yaftayı milyon yılda üzerlerinden atamayacaklar.

bunca yaptıkları onların yanına kalmayacaktı elbet, bu nefret bitmez.

10-15 yıl önce bir belgesel izlemiştim. trabzonspor, üst üste 6 yıl neredeyse şampiyon olacak araya bir yıl fener giriyor. o yıl trabzonun içini boşaltmışlar. gemiye futbolcuları uğurlarken tüm şehir ağlamış.
daha şike olayları yok, aziz baba diyor ki, bu trabzon bizden niye bu kadar nefret ediyor.
insanları öküz yerine koymak, başka bir şey değil.

aydın'dan 6 yedikleri sene aydın'ın üç futbolcusunu almışlardı, ertesi sene de kendi sahalarında 1-0 mağlup oldular... neredeyse sokakta topa vuran çocuğu fenerli yapma harekatı başladı aydın'da...

şerefsizliklerinin bini bir para etmez...

sonra başarılı olduğumuzdan çekemiyorlar, lan bu kadar şikeye yerlerdesiniz be!

göztepe evet evet bildiğin göztepe bir yıl içinde sizden daha fazla avrupa'da tur atladı...
trabzonspor'un yıllara oranla avrupa başarısı sizi katlar...
ne başarısından bahsediyorsun...

bunlar ülkerspor'un basketbol başarısını sahipleniyorlar bence başka bir şey olamaz, bak bak dinle onun kimin başarısı olduğunu:
ulusalcılar tarafından kabul görmeyen (eti alın ülker ürünlerini almayın diye millet birbirlerini goygoyluyordu), askeriyenin kara listesine girdiği için satışları duran ülkere davanızı satıp, (adamlar nereden bilecek akp'in bu kadar yükseleceğini ve askeriyeye bile kafa tutabileceğini yoksa fener formasına bi taraflarını silmezlerdi ülker)
(ülker ulusalcıların da değil ya hadi onların kalesi diyelim daha çok faşist bir gruba seslenir fenerbahçe, neyse parayla feneri satın alırlar ülkerle birleştirirler ve rahatlarlar. o zamana kadar fenerbahçe basketbol takımının şampiyonluk sayısı tüm diğer takımların 3'te 5'te biri falandı, galatasaray falan dahil)

ülker'in başarıları ile bir yere geldiğinizi başarıdan sayıyorsanız, sadece yuh derim!

edit: camfrog sonmez mesajında, sürekli mafyanın, dolandırıcıların, silah kaçakçılarının, müteahhitlerin başkan olduğu ve nefretin bir nedenin de bu olduğunu ima etmiş:
"dostum bunların seçimlere giren elemanları banker kastelli idi. ali şen ile yarışa girmişti.bunların taaa o zamanlrdaki en büyük finansörü ali muhittin hacı bekirdi... tarih boyunca hep karaktersizlerdi" demiştir.

devamını okuyayım »
07.12.2014 18:35