nonfunctional

  • 61
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

aidiyetsizlik

yalnızlık mı aidiyetsizlik hissi meydana getiriyor insanda acaba yoksa, aidiyetsizlik mi yalnızlık hissine sebep oluyor?

çok tırt bir soru oldu sanki.

hayatta tercihler hep paket pakettir. birbiriyle benzer tercihler aynı pakettedir. ve genellikle normal insanlar kendilerine bir paket belirler ve o paketten yaparlar tercihlerini ve kişi artık o tercihleridir. a paketinden tercih yapan a tip insandır, b paketinden tercih yapan b'cidir gibi işte.

ama bazı insanların tercihleri bir pakete sığmaz, bir pakete ait hissetmezler kendilerini. her iki paketten de tercihler yapmak isterler. ne tam bir a tipi insandırlar ne de tam b'ci tip bireydirler. ne tam a olabilirler ne de tam b olabilirler. herşey olmayı isterken aslında hiçkimse olur bu bireyler. bu hiçkimseler herkesten uzaklaşır ve yalnız kalırlar çünkü, iki gruba da ait değillerdir.

ya da,

ne tam a olabilirler ne de tam b olabilirler. tercihlerini, zevklerini paylaşabilecekleri birilerini bulamaz ve yalnız kalırlar. bu yalnızlık da insanda aidiyetsizlik meydana getiriyor.

----ne kasıyorsun lan, ikisi de birbirinin sebebi ve sonucudur de geç işte. yalnızlık ve aidiyetsizlik.

tanım:

aidiyetsizlik insanın kendini herhangi bir topluluga ait görmememesidir(adı üstünde anasını satayım, başka ne olabilir ki.) bunun temelinde de bireyin tercihlerin kuantumu teoremi ile olan ilişkisi vardır.

*:
- tercihler paketler halinde yapılır. bu tercih paketlerinin herbirine kuantum denir.
- benzer tercihler aynı tercih kuantumundadir.
- paketler halinde yapılan bu tercihler bireyin kim olduğunu, neci olduğunu, hırlı mı hırsız mı olduğunu belirler.
- farklı paketlerden tercihlerin aynı anda yapilabirligi denklem üzerinde mümkün olsa da gerçek hayatta bok mümkündür.

devamını okuyayım »
15.05.2016 04:01