norain

  • 1123
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

nil erkoçlar

o kadar tıbbi süreçten geçmiş, onu geçtim koskoca 26 yılı kendinden memnuniyetsiz geçirmiş bir insan var ortada. ve o insan bunları tüm samimiyetiyle ortaya koymuşken sanki dün kafası bozulmuş da bugün ameliyat olmuş gibi yorumlar yapılıyor ya onlar şaşırtıyor beni nil erkoçlar*ın ameliyatından ziyade.

“ailem ne der, çevrem ne der, ailemin çevresi ne der” diye düşünmekten kendi hayatını yaşayamayanlara ağır gelmiştir yaşadıkları. "tamam cesurmuş bilmem neymiş ama ailesini düşünmemişmiş” vs. tarzı yorumlar yapanların kendileri, burada bile, olur da birileri tarafından “geri kafalılık”la suçlanırım korkusuyla bu durumun kendilerine ters geldiğini söyleyemeyip “ vah yazık ailesine” gibi yorumlarla hem onu -eski adıyla nil'i yeni adıyla rüzgar'ı- suçlulaştırmaya hem de toplumsal normlara göre aile gibi herkes için kutsal olan/olması gereken/olması dayatılan bir kurumu kullanarak, kendisini haklılaştırıp, söz konusu kişiyi ötekileştirmeye çalışıyorlar.

bakın rüzgar ayşe arman’a verdiği röportajın sonunda ne demiş: “benim hayatım, benim seçimim, benim cinsel organım… kimseyi ilgilendirmez. kimseye laf düşmez. böyle düşünüyorum”.

ben de böyle düşünüyorum: senin bedenin, senin kararın. nil’i tanıdık, rüzgar’ı da tanırız.

devamını okuyayım »
25.02.2013 01:44