nouhad haddad

  • mülayim ama sempatik (538)
  • 950
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 yıl önce

sıdıka

sıdıka yıllarca ondan ev hanımı olmasını isteyen ve kendisini bu yönde yetiştirmeye çalışan ailesinin telkinlerine kulak asmaya başlamıştır. lakin gelişen olaylar yine dayak yemesini engellemez. işte apolitik sıdıka'dan ufak bir alıntı.

--- spoiler ---

safiye: sıdıka, yavrum, ben annecin... aç bakiim gözünü... görüyor musun, hıı? bu kaç?

sıdıka: seksen öncesi...

safiye:hay diline kurban oliyim senin... hah şöyle, eskisi gibi manyak cevaplarından ver... neydi o ööle örgüyle, magazinle bozduydun kafayı... noolurdu benle inatlaşıp babandan dayak yemeseydin sanki? gözünü patlattırdın da başın göğe mi erdi?..

sıdıka: bu konuyu kapatalım anne? ben uzayda mahsur kalan astronotlara acıdığım için, birleşmiş milletler'e mektup yazdığım için, gagavuz türkleri, golfistrim akıntısı, clinton'un pipisi, nesli tükenen kuşlar, pelur kağıt, tiftik, çekirdeksiz kuruüzüm ve benzeri birçok konuda babamdan dayak yemiş bi insanım. yıllarca benden örgü örüp televizyondaki geri zekalı yarışma ve diziler bakmamı istedikten sonra aniden " bu ülkeye nooluyo" diye soru sorup, üstüne dayak atan zihniyete söylicek söz bulamıyorum.

safiye: napalım baban politik konularda şahinler kanadından... sertlik yanlısı accık, döver de sever de...

sıdıka: abimgil askere gidecek diye aniden memleket meselelerine kafayı takmakla olmaz bu iş... ucu sana dokununcaya kadar, bu ülkede, dünyada neler oluyo bitiyo diye sallama sen, sana dokunmayan yılan bin yaşasın, sonra aniden kudur... öfkeli kalabalıklara karış, ordan oraya sürüklen... yazık be...

safiye: kız ne biçim konuşuyorsun sen be öyle... çaarıcam yine babanı, esas sana yazık olucak... ukela dümbeleği... kes sesini, öbür gözünü de ben patlatmıyım... şu süeteri bitir, akşama bakıcam... o bitince şofbenin üstüne dantel örücen... manyak... beş para ver konuştur, on para ver sustur... kaltaklar kanadı...

--- spoiler ---

devamını okuyayım »