nuhun gemisinde asure tarifi alan hayvan

  • 1779
  • 31
  • 18
  • 7
  • bugün

ekşi sözlük

değişen, aşınan, şekerlenen sözlük.

bizim gemide bile yiyen azaldı, öyle düşün.

tanım yapan yok, bakınız ile laf sokma peşinde olan çok.

e arkadaş zamanında niye uçurdunuz madem milleti?

biz zamanın behrinden beri, ''lan acaba şurada anlatım bozukluğu mu yaptık, virgül olacaktı şurada dur editleyeyim, uyarana da teşekkür edeyim'' diye uğraşırken,

adam brang brang laf salatasını döküyor ortaya, sonra ''sizden kim kaldı, hala mı la'' diye üste bile çıkıyor.

ece erken'in sözlüğü dava etmesinden, fatih altaylı'nın facts'e sebep olan kıpırdanmalarından, vakit internet sitesinin her gün yahudi sözlüğü iddialarından falan sarsılmaz bu platform, lakin; kanzuk'un tutup bir yazarı ''ya seni de biliyoruz x'' diye twitter'da deşifre etmesinden yıkılır.

ulan oğlum ben ilk 1 temmuz 2004 karnımın acıkması başlığını görüp şok olan adamım lan sözlük bozdu diye. şimdi hayır ile yad ediyorum. ne diyor bu hayvan diyeceksiniz:

dediğim şu; başlık açmak için kıvranan yazar dolu ortam ve sanırım herkese sirayet etmiş bir konu bu. misâl spor başlığına baktığında ''gökhan'a 100 milyon euro teklif gelirse satarım'' diye başlık açmış adam, bu başlığın içeriği ya gökhan töre ya da fikret orman başlığının altına yazılabilir gayet de. ama hayır, o ayrı başlık açılacak, ona göre alt yorumlar oluşacak, ve ilintili kişilerin konu altına bakınızı bile verilmeden kaybolup gidecek o başlık. bu yani bilgi dediğin şu an.

meral akşener'in fettoşçu olması diye başlık var lan başlık aloo? bak ne meral akşener başlığı altına girilebilecek bir görüş iken girilmiş, ne de ilgili kişiler üzerinden merak edip aratanın karşısına çıkabilecek anahtar kelimeleri içeriyor. safi goygoy, külliyen yararsız bir başlık. ama ne olmuş, yukarıda arama kısmına meral akşener yazarken ikinci sırada çıkmaya başlayacak kadar entry girilmiş. neden? çünkü devir bu devir, yazarlık dönemi bu dönem.

tekrar soruyorum. forum içerikli entry cart curt diye niye uçurdunuz madem lan bunca zaman milleti?

olm ben bunca zaman favorilere ekle butonunu ''sık sık okur yararlanırım adam güzel yazmış'' olarak kullanmış insanım. yani bildiğin öyleydi buton çünkü. kallavi bilgilendiren, detaylı incelenen eşsiz bilgileri alır numunelik ayırırdın. o nedenle en eski içerikli entrylerde gezininiz, çok orijinal bilgilendirmeler dışında favorilenme görmezsiniz. şimdi bu buton beğen butonuna dönüştü lan. o da hep dalga halinde favorilenme yaşanan bir haftada başladı ya, neyse öyle devam etti.

olm bu sözlük zamanında '' diyarbakır xx okuluna kitap gönderin, gönderdiğinize dair makbuzu bize nickiniz ile yollayın yazar yapalım'' evrelerinden geçti ki kanzuk dahi hatırlamaz çünkü 2004'ten bahsetmiyorum*. veyahut kadınlar gününde alınan 8 bin yazar da oldu ama böyle niteliksiz bir topluluğa dönüşmedi hiçbir döneminde.

bak 2002'den beri hemen her internete girişimde okurdum sözlüğü. hatta şöyle diyeyim;

2002'de artık rahat rahat okurdum, ondan öncesi yaşımızın ve yaşam çevremizin verdiği kültür sebebi ile başlıkların -o dönem serbestiyeti ile- daha açık saçık olmasından kaynaklı gizli gizli okunurdu. mesela arkadaşıma sitede bir yazı gösterirken sol tarafta çıkan cinsel başlıklar için ''onlara bakmana gerek yok baksana şuraya adam ne güzel yazmış'' diye ikazlar geçerdim.

kaldı ki spoiler falan değil diyeceğim, evvelden elemanlar filmlerden spoiler verirken ingilizce diyalog metnini yazardı, ki o sayede ben de ingilizcemi ilerletmiştim. hakkını vereyim.

ha, ne oldu? beni de dönüştürdünüz allahsızlar. beni ve biz gibileri de artık artı butonu yerine favlayan, bilgi içerikli yorumlarını konunun başlık altından ziyade, öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler zamazingosuna yazan adamlara çevirdiniz. bir debe editi kaldı yapmadığım, onu da yaparsam tamamen lanet olsun. edit ahlakıma tükürün.

bir şey daha diyeceğim tamamına ersin,

olm ben sizi ş harfi olmadığından sh yazarken, veyahut $ kodlama imkansızlıkları ile tanıdım bildim sevdim lan. şimdi her harf her ayraç site kodlarına yerleştirilmişken, şu nicklerin halen ingiliz alfabesi ile sınırlandırılmış halde kalması vallahi de billahi de garabet lan. ''başlık ile karışmasın'' diye cevaplanacak bir durum da yok, guru halen hem yazar hem tanım olabiliyorken, nuhun aşuresinin tarifini alan benim gibi hayvanlar asure filan yazıyor çok saçma yani. iki satır kod bunun çaresi, zor değil.

olm gemide çok yalnız hissediyorum lan şimdi.

kimse yok mu demeye geldim.

devamını okuyayım »
17.05.2016 14:39