oakpost

  • azimli
  • hırçın golcü (271)
  • 1495
  • 19
  • 6
  • 0
  • evvelsi gün

artık üniversite okumanın anlamsızlaşması

akp ile beraber ortaya çıkan gerçek.

birkaç tane iyi üniversite vardı,onları da "yerli ve milli olmadıkları" için mahvettiler. zaten bizim gibi ülkelerde üniversite okumak, belli bir dünya görüşü almak amacı taşımıyor.iş sahibi yapsın yeterli.şimdi öyle bir şey var ki,birçok kalburüstü meslek grubu da işsizlik tehlikesi içinde.barolar birliği başkanı metin feyzioğlu "4-5 seneye avukatlar işsiz kalacak,mezun çok" diyor.mühendislerin durumunu zaten biliyorsunuz."kendinizi geliştirirseniz iş bulursunuz" şehir efsanesi de artık geçerli değil.torpilin olduğu bir yerde kendini geliştirmenin de bir anlamı kalmıyor.

yani bugün ücretli öğretmenlik için bile torpil bulmanız gerekiyor.ücretli öğretmenler asgari ücretten az alıyor, sigortası da yarım yatıyor. üniversite mezunları,ilkokul mezunlarından daha kötü bir durumda. ilkokul mezunları bir şekilde evini arabasını almış,işini kurmuş. bu ülkenin 25-35 yaş gençliğinin cebinde beş kuruş yok lan.

elbette dandik bölümler okuyup işsiz kalanlar var.buna ses ettiğim yok ama iyi üniversitelerden mezun olanların durumu daha kötü. torpil denen pislik yüzünden birçoğu işsiz. taşra üniversitesinden mezun olup açıktan torpille memur olanlar var.60 bin insanı açıktan memur yaptılar.

sabah işe giderken üniversite öğrencilerini falan görünce üzülüyorum. gelecekte hepsi işsiz kalacak diyorum içimden.
ben de sikko bir işle uğraşıyorum bu arada. geleceksiz biriyim yani.

üniversite okumanın şu şartlarda bir anlamı kalmadı. tabi parası olan için her şey mükemmel. yılda sadece 26 bin liraya hukuk fakültesinde okuyabilirsiniz. babanızın yanında çalışmayacaksanız işiniz biraz zor.siz de işsiz kalabilirsiniz

devamını okuyayım »
13.01.2018 22:18