ocallo

  • mülayim ama sempatik (532)
  • 890
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

fethullah gülen

ağlayıp duracağına, abd sınırlarını aşmamak suretiyle hoşgörü ziyaretleri yapıp fikri alış verişinde bulunacağına, başına bombalar yağan, cehennemi yaşayan aynı dinin mensubu olduğu diğer insan için dua etmekten başka birşeyler yapsa hiç fena olmaz.

abd'deki tüm yahudi sivil toplum kuruluşlarıyla bağlantısı var. hatta onu papayla görüştürenler yine yahudiler. papayla da muhabbeti var. attığı hoşgörü ve diyalog turlarının onda birini filistinliler için atsa kafi. ama yangın yerinde, islam aleminin zor zamanlarında fethullah hocaefendi hazretlerini ara ki bulasın.

islam alemi ruhani lideri olarak lanse edildiğinden ezilen müslümanların altını çiziyorum. yani bu insanlar fethullah hocanın din kardeşleri, allahı peygamberi aynı olduğundan. yoksa benim neznimde insan. dini, imanı, rengi, kimliği hiç önemli değil.

şimdi, fethullah gülen hoca hazretleri (töbe yarabbim) bu katliam karşısında sessiz kalınca, ben de ister istemez yahudilerin o plaketleri böle sessiz kaldığı için vermiş olduklarını düşünmekten alı koyamıyorum kendimi. kendisinden çok bir şey beklediğimden değil de, kendisinden çok şeyler bekleyenler dünyanın bir ucunda zorda kalan müslümanlara yardım etmesini beklemiyorlar mı acaba ben bunu merak ediyorum. maddi manevi her türlü imkanı var. zorda kalan yardıma muhtaç islam dini mensubu yüzbinler için bu imkanları seferber etmeyecek de kimin için edecek?

müslümanları topyekün geleceğin teroristi ilan eden abd'de ikamet et, her hafta düzenli olarak abd'li israil'li çevrelerden plaket topla, sonra da "toplanın etrafıma çoçuklar, size islamı anlatıcam" de. bir de ördek yavrusu gibi peşinden sürükle çocukları.. lafla yürüyen peynir gemisinin kaptanı fethullah gülen hoca efendi hazretleri ve tayfası.. allah sonunuzu hayır etsin..

devamını okuyayım »
10.01.2009 02:01